ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК

Интер спечели убедително с 4:0 при визитата си на Салернитана с 4:0 в мач от седмия кръг на италианската Серия "А" и се завърна на върха във временното класиране. И четирите гола бяха дело на световния шампион с Аржентина Лаутаро Мартинес (63, 77, 84-дузпа, 89).

Още в 10-ата минута Дензъл Дъмфрис стреля, но ударът му мина над напречната греда. Двайсетина минути по-късно домакините също създадоха положение. Ударът на Григорис Кастанос обаче бе неточен. Две минути преди изтичането на редовното време на първата част Жовани шутира над вратата на гостите.

В 54-ата минута Лаутаро Мартинес се появи в игра от резервната скамейка и имаше нужда само от 9 минути, за да вкара първия си гол. Три минути след това попадение на Салернитана бе отменено от ВАР заради засада.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

В 77-ата минута Мартинес отбеляза втория си гол в срещата, след като бе намерен в наказателното поле от Николо Барела. Седем минути по-късно Интер получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Маркюс Тюрам. Зад топката застана Мартинес, който оформи хеттрика си. Минута преди изтичането на редовното време, аржентинският нападател отбеляза четвъртото си попадение, за да оформи крайния резултат.

Победата върна "нерадзурите" на първото място в шампионата с 18 точки, докато "морските кончета" са 19-ти със само три спечелени пункта.

През седмицата Интер ще приеме Бенфика в мач от Шампионската лига, а в Серия "А" предстои двубой срещу Болоня. Салернитана ще гостува на Монца в осмия кръг на първенството.

САЛЕРНИТАНА - ИНТЕР 0:4
0:1 Лаутаро Мартинес (63), 0:2 Лаутаро Мартинес (77), 0:3 Лаутаро Мартинес (84-дузпа), 0:4 Лаутаро Мартинес (89)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!