Верона обърна у дома Наполи с 3:1 в мач от 19-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите стартираха прекрасно и още в деветата секунда поведоха с гол на Ървинг Лосано. Това бе и най-бързият гол в историята на Наполи. Досега рекордът за най-бърз гол, вкаран от играч на Наполи, държеше Джовани Вендито. Той успява да вкара на Фиорентина в 20-ата секунда в среща, изиграла се през далечната 1942 година.

Голът на Лосано е и третият се превърна в третия най-бърз в историята на Калчото. Рекорда държи Рафаел Леао, който през декември миналата година успя да се разпише срещу Сасуоло в 6-ата секунда на мача.

Постепенно домакините изравниха играта и в 34-ата минута изравниха чрез Федерико Димарко. Верона успя да стигне до пълния обрат, след като в 62-ата минута Антонин Барак прати топката в долния ляв ъгъл. Победата за домакините бе гарантирана в 79-ата минута с красиво попадение на Матия Дзакани.

С успеха си Верона се настани на десетата позиция в Серия А с актив от 30 точки. Наполи е шести с четири повече.

В друг мач от кръга Дженоа се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Каляри. Единственото попадение в срещата бе дело на Матиа Дестро в 10-ата минута на двубоя.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"