Новакът и последен във временното класиране преди четвъртия кръг Кротоне завърши 1:1 у дома с шампиона Ювентус и спечели първа точка от началото на сезона в Серия „А“.

Легендарният вратар на гостите Джанлуиджи Буфон излезе титуляр за първи път този сезон и записа рекорден мач №650 в елита. Любопитното е, че седем от останалите десет играчи в титулярния състав на „старата госпожа“ не са били родени, когато 42-годишният днес Буфон дебютира в Серия „А“ на 19 ноември 1995 година с екипа на Парма при нулево равенство срещу тогавашния шампион Милан. Тогава стражът бе на едва 17 години и 295 дни.

Привлеченият в края на трансферния прозорец Федерико Киеза пък записа своя дебют за Ювентус и бе изгонен с директен червен картон след почивката, а пред него в атака играха Деян Кулушевски и Алваро Мората в отсъствието на заразения с коронавирус Кристиано Роналдо.

Домакините поведоха още в 12-ата минута, когато Сими реализира дузпа за нарушение на Леонардо Бонучи срещу Аркадиуш Река. "Бианконерите" обаче бързо изравниха. В 21-ата минута Кулушевски пусна извеждащ пас към Киеза, който подаде на Мората и последният прати топката в мрежата за 1:1. До края на полувремето пропуски направиха Портанова от гостите и Педро Перейра от домакините.

След час игра Киеза настъпи Чигарини при влизане на халфа в краката му, заради което съдията му показа директен червен картон и шампионите останаха в намален състав, което допълнително усложни задачата им. Три минути след това Кулушевски изпълни пряк свободен удар, а топката първо срещна далечната греда, след което Кордас я хвана.

В 76-ата минута резервата Хуан Куадрадо шутира, а Мората чукна топката и се разписа за втори път в срещата, но след дълго преглеждане чрез ВАР голът не беше зачетен заради минимална засада на нападателя. Усилията и на двата тима до края на срещата не дадоха резултат и се стигна до подялба на точките.

След равенството Ювентус е четвърти с 8 точки и на 4 зад лидера Милан. Кротоне се отлепи от дъното и заема 18-а позиция с първата си точка.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 4 КРЪГ

Събота, 17 октомври
Наполи – Аталанта 4:1
1:0 Ървинг Лозано (23), 2:0 Ървинг Лозано (27), 3:0 Матео Политано (30), 4:0 Виктор Осимен (43), 4:1 Сам Ламерс (69)

Интер – Милан 1:2
0:1 Златан Ибрахимович (13), 0:2 Златан Ибрахимович (16), 1:2 Ромелу Лукаку (29)

Сампдория – Лацио 3:0
1:0 Фабио Куалиарела (32), 2:0 Томазо Аугело (41), 3:0 Микел Дамсгаард (74)

Кротоне – Ювентус 1:1
1:0 Сими (12-дузпа), 1:1 Алваро Мората (210