Рома спечели с 4:3 при визитата си на Каляри в една от срещите от 26-ия кръг в Серия „А“, които не бяха отложени заради върлуващия коронавирус в страната. По-рано днес в друг зрелищен спектакъл Аталанта победи убедително със 7:2 в гостуването си срещу Лече.

Жоао Педро (28) даде преднина на домакините от остров Сардиния, но Никола Калинич (29, 41) вкара два гола преди почивката за пълния обрат.

През втората част Джъстин Клуйверт (64) увеличи аванса на „вълците“ след асистенция на Калинич, а Гастон Перейро (75) намали на 2:3. Хенрих Мхитарян (81) вкара последния гол за гостите след пас на Александър Коларов, а Жоао Педро (89) оформи крайния резултат с добавка при пропусната дузпа.

След успеха си Рома остава на пето място с 45 точки и на 3 зад четвъртия Аталанта. Каляри е на 11-а позиция с 32 точки.