Милан срази у дома новака Венеция с 2:0 в мач от петия кръг на италианската Серия "А" и се изравни по точки с шампиона и лидер Интер.

"Росонерите" доминираха през цялото време на „Сан Сиро“, но натискът им даде резултат едва в 68-ата минута, когато Браим Диас се разписа за 1:0. Осем минути по-късно асистиралият му Тео Ернандес окончателно сложи точка на спора след пас на Алексис Салемакерс.

С победата си играчите на Стефано Пиоли изравниха градския съперник Интер на върха на класирането, като и двата тима имат по 13 точки, но "нерадзурите" са с по-добра голова разлика.

В другия мач по същото време Емполи спечели с 2:0 при визитата си на Каляри след голове на Федерико ди Франческо (29) и Лео Щулац (69). С успеха си тимът на Аурелио Андреацоли заема 11-ата позиция с 6 точи, докато сардинците са предпоследни с едва 2 точки от 5 мача.