Наполи спечели убедително с 4:0 при визитата си на Кротоне в мач от десетия кръг на италианската Серия „А“ и изпревари Ювентус на третата позиция. Домакините играха в намален състав от 50-ата минута, когато Петриконе бе изгонен с директен червен картон.

Лоренцо Инсиние (31) реализира единствения гол за първата част след пас на Зиелински, а след почивката асистира на Ървинг Лозано (58), който удвои аванса на гостите. Диего Деме (76) и Андреа Петаня (90+1) оформиха крайния резултат след подавания на Дрис Мертенс.

Наполи събра 20 точки и с по-добра голова разлика изпревари Ювентус, изоставайки на точка от втория Интер и на три от лидера Милан, който е с мач по-малко. Кротоне все още няма победа от началото на сезона и последен с едва 2 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 10 КРЪГ

Събота, 5 декември
Специя – Лацио 1:2
0:1 Имобиле (15), 0:2 Милинкович-Савич (33), 1:1 Н‘Дзола (64)

Ювентус – Торино 2:1
0:1 Н‘Кулу (9), 1:1 Маккени (77), 2:1 Бонучи (89)

Интер – Болоня 3:1
1:0 Ромелу Лукаку (16), 2:0 Ашраф Хакими (45), 2:1 Емануел Винято (67), 3:1 Ашраф Хакими (70)

Кротоне – Наполи 0:4
0:1 Лоренцо Инсиние (31), 0:2 Ървинг Лозано (58), 0:3 Диего Деме (76), 0:4 Андреа Петаня (90+1)

21:45 часа Сампдория – Милан