Пескара победи вече изпадналия Палермо с 2:0 в отложен мач от 37-ия кръг на италианската Серия "А". По този начин домакините прекъснаха серията си от пет загуби и постигна първи успех от февруари месец насам.

И двата тима от есента ще се подвизават в Серия "Б", така ме срещата беше без значение. Цял мач за гостите изигра българският национал Ивайло Чочев.

Роберт Мурич откри резултата в 15-ата минута, когато засече с глава перфектно центриране отдясно на Капрари. В 87-ата минута Бругман изведе с отличен пас резервата Александру Митрица зад отбраната на Палермо и той от въздуха засече топката за крайното 2:0.

Пескара е последен в класирането със 17 точки, а Чочев и компания са предпоследни с 23.