Българинът Петко Христов остана резерва при драматичната загуба на своя Специя с 1:2 от бившия му клуб Фиорентина в двубой от 25-ия кръг на Серия "А".

Защитникът не е играл в последните девет мача на тима си и няма нито една минута през 2022 година. Наставникът на Христов - бившият играч на Барселона, Интер и ПСЖ Тиаго Мота направи четири смени, но нито една в защитата.

От пейката за Салернитана в 76-ата минута се появи бившият играч на Левски Мехди Бурабия.

Иначе полякът Кшищоф Пьонтек се превърна в главно действащо лице през първата час на мача, след като първо изпусна дузпа в 16-ата минута, а след това се разписа за 1:0 за Фиорентина в 42-ата.

Фиорентина доминираше през цялата среща, но Специя успя да изравни. Кевин Агудело се разписа за 1:1 четвърт час преди края след страхотна солова акция. Специя можеше да стигне до победата пет минути след това, но Ебрима Коли удари гредата. Същото стори и капитанът на Фиорентина Кристиано Бираги в 87-ата минута.

"Виолетовите" все пак стигнаха до победата в 89-ата минута с гол на Софиан Амрабат за крайното 2:1.

Фиорентина е на осмо място с 39 точки, докато Специя е на 14-о с 26.