Българинът Петко Христов игра едно полувреме и беше сменен при загубата на Специя от Рома у дома в среща от 19-ия кръг на италианската Серия "А".

Римските "вълци" поведоха в края на първата част с гол на Стефан Ел Шаарауи след асистенция на Пауло Дибала.

Петко Христов напусна играта на полувремето, а по-малко от пет минути след това Рома вкара още един гол. Дибала този път намери Тами Ейбрахам и той оформи крайното 2:0.

55 минути и жълт картон за Специя записа бившият футболист на Левски Мехди Бурабия.

Рома вече е на четвърто място в таблицата с равен брой точки с третия Интер (по 37), докато Специя е на 15-о място с 18.

По-рано днес друг българин в Италия - Валентин Антов остана резерва при равенството на Монца 1:1 със Сасуоло.