Рома се провали за пореден път и все пак предотврати загуба в последните секунди, завършвайки 2:2 при визитата си на Сасуоло в мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А“.

Тами Ейбрахам (45+1-дузпа) даде аванс на гостите в добавеното време на първата част, но веднага след почивката в 47-ата минута Крис Смолинг си вкара автогол за 1:1.

Хамед Траоре (73) изведе домакините напред в резултата, правейки обрата пълен след асистенция на Доменико Берарди. Малко преди последния съдийски сигнал пък Брайън Кристанте (90+4) донесе точката на „вълците“ след пас на Жордан Верету.

След равенството Рома остава на седма позиция с 40 точки и на две зад градския съперник Лацио. Сасуоло е на 12-о място с 30 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"