Наполи се провали в последните секунди и завърши 1:1 у дома с Рома в дербито от 33-ия кръг на италианската Серия "А".

Лоренцо Инсиние (11-дузпа) рано даде аванс на домакините. Нарушението за дузпата бе на Роджър Ибаниес срещу Ървинг Лозано.

Към края на полувремето Пелегрини центрира от статично положение, а Осимен опита да избие топката, но за малко да си вкара автогол, пращайки я в гредата. Малко след това Залевски проби добре отляво и стреля ниско, но Мерет бе застанал добре и улови.

Гостите бяха много по-активни след почивката, но Мхитарян, Пелегрини, Манчини не успяха да се разпишат от изгодни позиции. Все пак това направи Стефан Ел Шаарави (90+1) в добавеното време с удар в близкия ъгъл.

След равенството Наполи остава трети с 67 точки и изостава на 4 от лидера Милан. Рома е на петата позиция с 58 точки и на 5 след четвъртия Ювентус.