Сампдория победи у дома Рома с 2:0 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия „А“. Три гола на гостите не бяха зачетени, а веднъж те пропуснаха и дузпа.

В 28-ата минута гол на Един Джеко не бе зачетен заради засада, а малко преди края на първата част босненският нападател пропусна от изгодна позиция даде аванс на гостите. Адриен Силва (45) пък изведе домакините напред в резултата след пас на Мортен Торсби.

След почивката в 58-ата минута нов гол на Джеко не бе зачетен заради засада, а малко по-късно Якуб Янкто (65) удвои преднината на „моряците“ след подаване на Валерио Вере.

Две минути след втория гол на домакините „вълците“ вкараха за трети път топката в мрежата, но и този път попадението не бе зачетено заради засада. В 71-ата минута Томазо Ауджело игра с ръка в наказателното поле и последна дузпа, но Джеко я пропусна.

След загубата си Рома остава на седма позиция с 55 точки и на 2 пред Сасуоло, но на 9 зад градския съперник Лацио. Самдория е на девето място с 42 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"