Милан изненадващо загуби у дома от Дженоа с 1:2 в мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А“, игран пред празните трибуни на „Джузепе Меаца“ заради разпространяващия се коронавирус в страната.

Ветеранът Горан Пандев (7) рано шокира „росонерите“. 36-годишният северномакедонец се разписа след асистенция на Арналдо Санабрия. Франческо Касата (41) пък вкара втори гол за „грифоните“ още преди почивката.

През втората част Златан Ибрахимович (77) върна едно попадение, но не успя да спаси домакините от поражение.

След успеха си Дженоа се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 17-и с25 точки и по-добра голова разлика от Лече. Милан остава седми с 36 точки и 3 по-малко от шестия Наполи.

В други срещи от този следобед Парма загуби от гостуващия СПАЛ с 0:1, а Сампдория обърна у дома Верона с 2:1, като двата мача също се играха пред празни трибуни.