Фиорентина постигна убедителна победа с 5:0 при гостуването на Верона в мач от третия кръг на Серия "А". Домакините бяха безсилни на своя стадион "Маркантонио Бентегоди" срещу "виолетовите", които постигнаха първи успех в новото първенство.

Още в средата на първата част футболистите на Стефано Пиоли вече си бяха гарантирали трите точки. Привлеченият от Дженоа Джовани Симеоне откри головата си сметка за тима от Флоренция във втората минута. Аржентинецът, който е син на треньора на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне, бе най-съобразителен след спасяване на Николас и от няколко метра даде аванс на гостите.

В деветата минута Сирил Теро също вкара своя първи гол за Фиорентина - 0:2, разписвайки се от дузпа.

Националът на Италия Давиде Астори направи 0:3 в 24-ата, а през втората част паднаха още два гола. В 62-ата Жордан Верету реализира директно от пряк свободен удар, а в 89-ата резервата Жил Диас оформи крайното 0:5.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!