След три поредни шампионатни равенства съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа Интер победи с 2:0 при визитата на Удинезе в мач от 22-ия кръг на Серия „А“ и се върна на второто място, на 3 точки зад шампиона и лидер Ювентус. Голмайсторът на гостите Лаутаро Мартинес пропусна мача поради наказание, а вратарят и капитан Самир Ханданович е контузен. Дебют в италианския елит направиха трите нови попълнения в състава на Антонио Конте - Ашли Йънг, Виктор Мозес и Кристиан Ериксен.

Интер започна по-силно и пропуск направи Кристиан Ериксен. Постепенно „фриуланите“ взеха инициативата, но с изключение на един неточен удар на Родриго Де Паул нямаха кой знае какви шансове за гол. В края на полувремето симулация на Де Паул вбеси треньора на гостите Антонио Конте, който реагира бурно.

След почивката в 54-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Последва пропуск на Де Паул, а в ответната атака и влезлият като резерва за Интер Алексис Санчес не успя да се разпише. Това обаче направи Ромели Лукаку (64), който четири минути след това пропусна и да удвои аванса на гостите след спасяване на Мусо.

В 70-ата минута се стигна до дузпа след нарушение на вратаря Мусо срещу Алексис Санчес. Ромелу Лукаку (71-дузпа) бе точен от бялата точка и сложи точка на спора далеч преди края на срещата. Домакините опитаха всичко по силите си да върнат поне едно попадение, но не успяха да реализират.

След успеха си Интер отново е втори с 51 точки и 3 по-малко от Ювентус, а в следващия кръг му предстои градско дерби в Милан. Удинезе е 15-и с 24 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 22 КРЪГ:
1 февруари (събота)
Болоня – Бреша 2:1

0:1 Торегроса (36-дузпа), 1:1 Орсолини (43), 2:1 Бани (89)

Каляри – Парма 2:2
1:0 Жоао Педро (19), 1:1 Куцка (42), 2:1 Симеоне (53), 2:2 Корнелиус (90+4)

Сасуоло – Рома 4:2
1:0 Капуто (7), 2:0 Капуто (16), 3:0 Джуричич (26), 3:1 Джеко (55), 3:2 Верету (73-дузпа), 4:0 Бога (74)

2 февруари (неделя)
Ювентус – Фиорентина 3:0
1:0 Роналдо (40-дузпа), 2:0 Роналдо (80-дузпа), 3:0 Де Лихт (90+1)

Аталанта – Дженоа 2:2
1:0 Рафаел Толой (12), 1:1 Кришито (19-дузпа), 1:2 Санабрия (33), 2:2 Иличич (35)

Милан – Верона 1:1
0:1 Фараони (13), 1:1 Чалханоглу (29)

Лацио – СПАЛ 5:1
1:0 Имобиле (3), 2:0 Кайседо (16), 3:0 Имобиле (29), 4:0 Кайседо (38), 5:0 Адеканйе (58), 5:1 Мисироли (65)

Лече – Торино 4:0
1:0 Дейола (11), 2:0 Барак (19), 3:0 Фалко (64), 4:0 Лападула (78-дузпа)

От 21:45 часа:
Удинезе – Интер 0:2
0:1 Ромелу Лукаку (64), 0:2 Ромелу Лукаку (71-дузпа)