Удинезе и гостуващият Сампдория завършиха 1:1 в мач за престиж от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия „А”.

Сирил Теро (5) даде ранен аванс за „фриуланите” след пас на колумбиеца Дуван Сапата. След това обаче Де Паул в 47-ата минута и Данило в 65-ата минута получиха директни червени картони и домакините доиграха мача с девет футболисти на терена. Гостите от Генуа също завършиха мача в намален състав, след като в 65-ата минута реализиралият изравнителния гол Луис Муриел (64-дузпа) също бе изгонен с директен червен картон веднага след попадението си. Това се случи заради провокация срещу изгонения от домакините Данило, който го хвана за гушата.

След равенството Удинезе е на 12-а позиция с 45 точки, а Сампдория заема десето място с 48 точки.