Аталанта победи Ювентус с минималното 1:0 в мач от 31-ия кръг на Серия "А" и изпревари шампионите във временното класиране.

Първата част бе равностойна и нито един от двата тима не успя да се възползва от някое от положенията си.

След почивката пропуските продължиха, като ударите в повечето случаи не намираха очертанията на вратите.

В 76-ата минута Голини изби в корнер воле на Мората, а пет минути преди края Шчесни отрази опасен удар на Сапата.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

Руслан Малиновски (87) даде аванс на бергамаските и им донесе успеха. Украинецът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Алекс Сандро и влетя в мрежата на Шчесни.

След успеха си воденият от Джанпиеро Гасперини тим събра актив от 64 точки на трета позиция, а Ювентус вече е четвърти с 62. Шампионите изостават на 12 точки от лидера Интер, а "нерадзурите" имат и мач по-малко.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"