Ювентус победи Дженоа с 3:2 след продължения и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия, където очаква за съперник победителя от 1/8-финалния сблъсък между Сасуоло и СПАЛ. Кристиано Роналдо получи почивка и не бе в групата на домакините за тази среща.

"Бианконерите" профукаха аванс от два гола, реализирани от Деян Кулушевски (2) и Алваро Мората (23). Дженоа бързо намали чрез Ленарт-Мартен Чибора (28). В края на първата част Маноло Портанова изпрати топката във вратата на гостите, но попадението не бе зачетено.

Втората част започна с по една добра възможност и за двата отбора, но резултатът остана непроменен. Филипо Мелегони (74) отправи великолепен удар в горния десен ъгъл и възстанови равенството, а до края на редовното време нямаше други попадеия и следваха продължения. В тях Хамза Рафия (104) окончателно реши спора и изпрати "старата госпожа" в следващата фаза на турнира.