Милан записа нова победа в Серия "А", като този път се наложи с 4:1 като гост на Сампдория на "Луиджи Ферарис". Срещата беше от предпоследния кръг на първенството в Италия, където шампион отново е Ювентус.

Неостаряващият Златан Ибрахимович блесна с два гола. 38-годишният швед откри резултата в четвъртата минута. През второто полувреме Хакан Чалханоглу (в 52-ата) и отново Ибра (в 58-ата) направиха резултата класически за тима, воден от треньора Стефано Пиоли.

Кристофър Аскилдсен намали за домакините в 87-ата минута, а Рафаел Леао оформи крайното 4:1 за "росонерите" във втората минута на добавеното време.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Милан не познава вкуса на загубата вече в 11 поредни двубоя. След изразителната победа над Сампдория "росонерите" събраха 63 точки и заемат шестото място. В последния кръг Милан е домакин на Каляри, докато Сампдория (на 15-ата позиция) гостува на изпадналия в Серия "Б" Бреша, който тази вечер загуби с 0:2 от Лацио.

Точни за "орлите" от Рим бяха Хоакин Корея в 17-ата минута и Чиро Имобиле в 82-ата. Така тимът на Симоне Индзаги събра 78 точки и второто място в крайното класиране на Серия "А" ще бъде решено в последния кръг. Интер, Лацио и Аталанта ще влязат в битка за сребърните медали, като към този момент "нерадзурите" са с точка преднина пред останалите два тима.

В последната си среща "орлите" от Рим ще гостуват на Наполи, докато Интер и Аталанта ще влязат в пряк спор в Бергамо.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 37 КРЪГ:

28 юли (вторник):
Парма - Аталанта 1:2

1:0 Деян Кулушевски (43), 1:1 Руслан Малиновски (70), 1:2 Алехандро Гомес - Папу (84)

Интер - Наполи 2:0
1:0
Данило Д'Амброзио (13), 2:0 Лаутаро Мартинес (74)

29 юли (сряда):
Лацио - Бреша 2:0

1:0 Хоакин Корея (17), 2:0 Чиро Имобиле (82)

Сасуоло - Дженоа 5:0
1:0 Амед Траоре (26), 2:0 Доменико Берарди (40), 3:0 Франческо Капуто (66), 4:0 Джакомо Распадори (74), 5:0 Франческо Капуто (77)

Удинезе - Лече 1:2
1:0 Самир (36), 1:1 Марко Манкосу (40-дузпа), 1:2 Джанлука Лападула (81)

Сампдория - Милан 1:4
0:1 Златан Ибрахимович (4), 0:2 Хакан Чалханоглу (52), 0:3 Златан Ибрахимович (58), 1:3 Кристофър Аскилдсен (87), 1:4 Рафаел Леао (90+2)

Верона - СПАЛ 3:0
1:0 Самуел ди Кармине (7), 2:0 Самуел ди Кармине (11), 3:0 Давиде Фараони (47)

22:45 часа Торино - Рома
22:45 часа Каляри - Ювентус
22:45 часа Фиорентина - Болоня