ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Бразилия победи Швейцария с 1:0 в директен двубой за първото място в група G на Мондиала в Катар. Така "селесао" записа първия успех над швейцарците на световни първенства след две равенства досега.

Липсата на контузената звезда Неймар се усети сериозно, макар съотборниците му да създадоха достатъчно положения, сред които и отменен гол на Винисиус Жуниор. Швейцария пък приключи срещата без нито един удар във вратата на бразилците.

"Селесао" започна по-силно срещата, но първата голова опасност дойде чак в 27-ата минута,. Рафиня поднесе топката на Винисиус, но ударът му бе спасен от Ян Зомер. Минути по-късно и Рафиня опита далечен удар, но швейцарският вратар пак се справи.

Първото по-добро положение за европейците дойде в 39-ата минута, но Рубен Варгас бе затворен и не успя да стреля.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна с по-активна игра на Швейцария, а европейците създадоха две възможности за удар пред вратата на Бразилия. "Селесао" отвърна с центриране на Винисиус, при което Ричарлисон се размина с топката на метър от вратата.

Малко след изтичането на час игра Бразилия успя да прати топката във вратата на Швейцария с удар на Винисиус Жуниор, но попадението бе отменено заради засада.

Четвърт час преди края треньорът на "селесао" Тите направи двойна смяна и на терена се появиха Габриелк Жезус и Антони, а Рафиня и Ричарлисон напуснаха играта. Не някой от тях обаче се превърна в герой за Бразилия, а Каземиро, който откри резултата със силен удар в 83-ата минута за 1:0.

До края Бразилия пропусна да направи резултата по изразителен и резултатът се запази.

С втората си победа на Мондиала Бразилия поведе с 6 точки в групата и осигури участие в следващата фаза. Швейцария остава на второ място с 3 точки, а Камерун и Сърбия са на дъното с по 1.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

БРАЗИЛИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 1:0
1:0 Каземиро (83')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12' Първа по-опасна атака в мача! Ричарлисон проби отдясно и подаде към Висисиус, но топката му бе избита.
19' Нов шанс за Бразилия! Прострелно центриране, но Ричарлисон се размина с топката.
27'  Какъв пропуск на Бразилия! Рафиня центрира към Винисиус, той стреля към близката греда, но Ян Зомер спаси вратата си.
31' Още един хубав удар! Рафиня стреля от дистанция, но вратарят на Швейцария пак улови.
39' Първа по-добра възможност за Швейцария! Рубен Варгас получи топката в наказателното поле, но бе затворен.
43' Шанс за Бразилия, но ударът на Тиаго Силва премина покрай вратата.
45+1' Край на първата част!

46' Начало на второто полувреме.
53' Добра възможност за Швейцария! Остро центриране в наказателното поле, но бранител на Бразилия се справи.
54' Опит за удар на Варгас, но шутът му е блокират.
56' Сериозен пропуск за Бразилия! Винисиус центрира отляво, но Ричарлисон се размина с топката на метър от вратата.
59' Шанс за Швейцария! Мохамет Соу стреля, но топката среща тялото на бразилски бранител.
65'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Бразилия! Винисиус Жуниор излезе сам срещу Ян Зомер и го преодоля. След ВАР обаче попадението не бе зачетено.
83'  ГОООООЛ за Бразилия! Каземиро посрещна отбита топка и с бомбен удар я прати в мрежата на Швейцария за 1:0.
87' Родриго отправи много мощен удар към швейцарската врата, но Зомер боксира в ъглов удар.
90+3' Винисиус тръгна бързо към вратата на Швейцария, но загуби топката, вместо да подаде.
90+4' Родруго получи топката от Винисиус, но я прати над вратата.
90+5' Край на мача.

Shirt badge/Association crestБРАЗИЛИЯ: 1. Алисон - 14. Едер Милитао, 4. Маркиньос, 3. Тиаго Силва – К,  6. Алекс Сандро (86 16. Алекс Телеш) , 11. Рафиня (73  19. Антони), 8. Фред  (58 17. Бруно Гимараеш) , 5. Каземиро , 20. Винисиус – 7. Лукас Пакета (46'  21. Родриго), 9.Ричарлисон (73  18. Габриел Жезус)
Резерви: 12. Уевертон, 23. Едерсон, 2. Данило, 13. Дани Алвеш, 15. Фабиньо, , 22. Евертон Рибейро, 24. Глейсон Бремер, 25. Педро, 26. Габриел Мартинели
Треньор: Тите

Резултат с изображение за switzerland football federationШВЕЙЦАРИЯ: 1. Ян Зомер, 3. Силван Видмер (86 20. Фабиан Фрай) , 4. Нико Елведи, 5. Мануел Аканжи, 13. Рикардо Родригес, 8. Ремо Фройлер, 10. Гранит Джака, 25. Фабиан Рийдер (58  11. Ренато Щефен), 15. Мохамет Соу (75  14. Мишел Аебишер), 17. Рубен Варгас (59  2. Едимилсон Фернандес), 7. Бреел Емболо (75   9. Харис Сеферович)
Резерви: 12. Йонас Омлин, 21. Грегор Кобел, 24, Филип Кьон, 6. Денис Закария, 16. Кристиан Фашнахт, 18. Ерай Чомерт, , 22. Фабиан Шер, 23. Джердан Шакири, 26. Ардон Яшари
Треньор: Мурат Якин

Съдия: Иван Бартън (Салвадор)
Стадион: "974" (Доха)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР