ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Иран победи Уелс с 2:0 в двубой от група В на Мондиала в Катар.

Мачът бе втори за двата тима, след като британците записаха равенство 1:1 със САЩ, а иранците загубиха с 2:6 от Англия в първите си срещи. Именно заради големия бой, който изядоха от "трите лъва", персите бяха смятани за пълни аутсайдери. Поради тази причина успехът ми е най-голямата сензация засега на световното първенство.

За разлика от двубоя с Англия, в който иранските футболисти не пяха химна на страната в знак на протест, днес го сториха. Срещата бе рекордна 110-а за звездата на Уелс Гарет Бейл, който изпревари съотборника си Крис Гънтър останал на пейката днес. Ветеранът обаче няма да помни с  добро мача, решен  в последните минути.

В 85-ата минута вратарят на Уелс Уейн Хенеси получи червен картон след намеса на ВАР. В добавеното време Иран натисна спусъка и два пъти порази целта. В 90+9 минута Рухбех Чешми откри за персите след удар извън наказателното поле. Топката се оплете в долния десен ъгъл за радост на иранците и за мъка на уелсците.

Една минута по-късно Рамин Резаеян сложи точка на спора с прехвърлящ удар, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Специална Бонус игра от efbet за Световното първенство

Началото на мача бе белязано от първи опит на Уелс да застраши вратата на съперника, докато Иран отправи първия точен удар.

Уелс пропусна страхотна възможност в 12-ата минута след удар на Кийфър Мур, а малко след това гол на Иран бе отменен заради засада.

По-малко от десет минути след това азиатците пропиляха още един шанс за гол, но ударът на Сардар Азмун не намери целта.

До края на полувремето напрежението бе пред вратата на Уелс, но до гол не се стигна.

Началото на втората част предложи опасна атака за Иран, при която Сардар Азмун и Али Голизадех удариха на два пъти гредите зад  Уейн Хенеси в рамките на секунди.

Четвърт час преди края Сайед Езатолахи измъчи максимално вратаря на Уелс с удар в далечния му ъгъл, но Хенеси се справи. Британците имаха своя шанс в 83-ата минута, но ударът на Бен Дейвис бе спасен.

След това настъпи и развръзката на драматичния мач,  почти изхвърлил Уелс от турнира. Иран изненадващо е втори преди мача Англия - САЩ, който е от 21 часа тази вечер.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

УЕЛС - ИРАН 0:2
0:1 Рухбех Чешми (90+9'), 0:2 Рамин Резаеян (90+11')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първи удар към една от двете врати! Отправи го Нико Уилямс от Уелс, но не уцели вратата.
7' Първи точен удар в мача! Сардар Азмун стреля от дистанция, но Уейн Хенеси се справи.
12'  Голям пропуск! Кийфър Муур засече топката и отправи точен удар, но Хосеин Хосейни улови топката.
16'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Иран! Али Голизадех  се разписа във вратата на британците, но реферът видя засада и не зачете попадението.
23'  Шанс за Иран! Сардар Азмун игра с глава, но не намери рамката на вратата.
29' Бейл опита удар от далеч, но вратарят улови без проблем.
45+1' Възможност за Иран! Остро центриране към Сардар Азмун, но защитник на Уелс го блокира в наказателното поле.
45+3' Разбъркване пред вратата на Уелс, Нико Уилямс изчисти.
45+4' Ахмад Нуролахи стреля опасно и точно от сериозна дистанция, но право в ръцете на вратаря Хенеси.
45+4' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
51'  ГРЕДА за Иран!  Сардар Азмун се измъкна по дясното крило и стреля, но уцели страничния стълб.  Последва разбъркване и нов удар в гредата на Али Голизадех, след което  Уейн Хенеси се справи при третия удар към вратата си.
63' Поредна атака на Иран, удар на Тереми, но топката е избита в корнер.
67' Възможност за Уелс! Гарет Бейл опита да засече с пета остро центриране, но не успя да насочи топката към вратата.
73' Чудесен удар на Сайед Езатолахи, но Хенеси се протегна и спаси с една ръка.
83'  Невероятен шанс за Уелс! Бен Дейвис отправи мощен удар, но Хосейни изби в корнер.
85'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Вратарят на Уелс Уейн Хенеси напуска след груб фаул извън наказателното поле.
88' Чудесна възможност за Иран! Мехди Тораби шутира, но топката премина покрай гредата.
90' Девет минути продължение.
90+5  Брендън Джонсън получи топката встрани от вратата, но ударът му не се получи.
90+9'  ГООООЛ за Иран! Рухбех Чешми намери долния десет ъгъл с удар от дистанция за 1:0.
90+11'  ГООООЛ за Иран! Рамин Резаеян получи топката в наказателното поле и прехвърли появилия се от пейката резервен вратар на Уелс Дани Уорд за 2:0.
90+12' Край на мача!

Shirt badge/Association crest УЕЛС:  1. Уейн Хенеси, 3. Неко Уилямс, 4. Бен Дейвис, 5. Крис Мефам, 6. Джо Родън , 8. Хари Уилсън (56  20. Даниел Джеймс) , 10. Аарън Рамзи (86 12. Дани Уорд) , 11. Гарет Бейл, 13. Кийфър Мур, 14. Конър Робъртс ( 56  9. Брендън Джонсън) , 15. Итън Ампаду (78  7. Джо Алън)
Резерви:  21. Адамс Дейвис, 2. Крис Гънтър, 16. Джоузеф Морел, 17. Том Локиър, 18. Джонатан Уилямс, 19. Марк Харис, 22. Сорба Томас, 23. Дилан Левит, 24. Бен Кабанго, 25. Рубин Колуил, 26. Мат Смит
Треньор: Робърт Пейдж

FOOTBALL FEDERATION ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (FFIRI)ИРАН: 24. Хосеин Хосейни, 5. Милад Мохамади, 8. Мортеза Пуралиганжи, 19. Маджид Хосейни, 23. Рамин Резаеян  , 3. Ехсан Хайсафи (77 7. Алериза Джаханбакш ), 6. Сайед Езатолахи (82 ​ 18. Карими Али), 17. Али Голизадех (77 16. Мехди Тораби , 21. Ахмад Нооролаи (77 15. Рухбех Чешми ) , 9. Мехди Тареми, 20. Сардар Азмун  (68  10. Карим Ансарифард)
Резерви: 12. Пайам Ниазманд, 22. Амир Абедзадех, 2. Садег Мохамари, 4. Шоджа Халилзадех, 11. Вахид Амири, 13. Мохамад Канани, 14. Саман Годош, 17. Али Голизадех, ( 25. Аболфазл Жалали
Треньор: Карлош Кейрош

Стадион: Ахмад бин Али (Ал Раян)
Съдия: Марио Ескобар (Гватемала)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР