ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Дания и Тунис записаха първото нулево равенство (0:0) на Мондиала в Катар в първи мач от група D на турнира.

Срещата започна равностойно, а играчите на Тунис първи имаха възможност да отбележат. Мохамед Драгер шутира опасно, но защитник да Дания застана на пътя на топката. В средата на първото полувреме топката влезе във вратата на европейците, но попадението бе отменено заради засада.

След половин час игра Дания отправи първия си точен удар в мача, но вратарят на Тунис се справи без особени проблеми.

В следващите минути Тунис продължи да играе по-атакуващо и пропиля две чудесни възможности, при които Аиса Лайдуни и Исам Джебали пропуснаха да вкарат.

В последните минути на първото полувреме Дания постави тунизийската отбрана под напрежение с остро центриране, но стигна само до корнер.

Уникално Световно с изключителни оферти на efbet.com

Минути след почивката Тунис можеше да материализира по-добрата си игра с гол, но пробив на Аиса Лайдуни в половината на Дания не завърши с удар, а с пас, който бе пресечен.

Европейците вкараха гол в 55-ата минута, но попадението на Андреас Сков Олсен не отменено. Малко след това вратарят на Тунис спаси удар на Каспер Долберг.

Дания можеше да реши всичко в 70-ата минута, но хубав удар на Кристиан Ериксен бе спасен, а Матиас Йенсен удари гредата в рамките на секунди.

В продължението датчаните бяха близо до гола след удар на Йеспер Линдстрьом, а реферът гледа с ВАР евентуална дузпа за европейците, но не посочи бялата точка.

​Дания и Тунис взеха по точка и оглавиха класирането преди късния мач от групата между Франция и Австралия (21:00 часа).

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ДАНИЯ - ТУНИС 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
11'  Първа опасност към една от двете врати! Мохамед Драгер шутира, но топката се отби в бранител на Дания.
23'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Исам Джебали избяга от защитата на Дания със спринт от центъра и вкара топката във вратата. Страничният съдия обаче вдигна флага.
33' Първи точен удар към вратата на Тунис! Пиер-Емил Хьойберг стреля, но право в ръцете на Аймен Дамен.
39'  Поредна възможност за Тунис! Аиса Лайдуни бе изпуснат, но стреля над вратата.
43'  Какъв пропуск на Тунис!  Исам Джебали опита да прехвърли Каспер Шмайхгел, но стражът спечели битката и изби.
45+4' Шанс за Дания! Остро центриране в наказателното поле, но Мериа Ясин се намеси и изчисти в корнер.
45+5' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
51'  Страхотна възможност за Тунис! Аиса Лайдуни пробяга половината терен при контраатака, но репи да подава пред наказателното поле и атаката приключи.
55'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Дания! Попадение на Андреас Сков Олсен  бе отменено заради засада на негов съотборник в развитието на атаката.
57' Хубав удар на Каспер Долберг, но вратарят на Тунис бе на мястото си и спаси.
69'  Чудесна възможност за Дания! Кристиан Ериксен си освободи пространство пред наказателното поле и шутира към левия ъгъл, но  Аймен Дамен спаси.
70' ГРЕДА за датчаните! Матиас Хенсен насочи топката с глава към далечния ъгъл, Корнелиус плонжира, но не успя да я засече и тя се спря в странични стълб.
90+1' Опит за центриране на Йеспер Линдстрьом едва не завърши с гол, но вратарят се справи.
90+3' Реферът гледа с ВАР евентуална дузпа за Дания, но не посочи бялата точка.
90+6' Край на мача.

Shirt badge/Association crest ДАНИЯ: 1. Каспер Шмайхел, 2. Йоаким Андерсен, 4. Симон Кяер (65 25. Йеспер Линдстрьом , 5. Йоаким Мееле, 6. Андреас Кристенсен, 8. Томас Дилейни (45' 14. Микел Дамсгор) , 10. Кристиан Ериксен, 13. Расмус Кристенсен , 23. Пиер-Емил Хьойберг, 11. Андреас Сков Олсен (65  21. Андреас Корнелиус), 12. Каспер Долберг (65  7. Матиас Йенсен )
Резерви: 16. Оливер Кристенсен, 22. Фредерик Рьонов, 3. Виктор Нелсон, , 9. Мартин Брейтуейт, , 15. Кристиан Норгаард, 17. Йенс Стрюгер Ларсен, 18. Даниел Вас, 19. Йонас Винд, 20. Юсуф Юрари Поулсен, , 24. Роберт Сков, , 26. Александър Ба
Треньор: Каспер Хюлманд

Shirt badge/Association crestТУНИС:  16. Аймен Дамен, 3. Талби Монтасар, 4. Мериа Ясин, 6. Дилан Брон, 14. Аиса Лайдуни (88  13.Феряни Саси) 17. Ельес Шкири, 20. Мохамед Драгер (88  21.Кечрида), 24. Али Абди, 7. Юсеф Мсакни (80 11.Ясин Кениси ) , 9. Исам Джебали (80  8.Ханибал Мейбри), 25. Анис Бен Слиман (67'  23.Наим Слити)
Резерви: 26.Муез Хасен, 15.Мохамед Али Бен Ромдхане, 12.Али Маалоул, 22.Бечир Бен Саид, 5.Найдер Гандри, 2.Билел Ифа, 1.Аймен Матлоути, , 19.Сейфелдин Джазири, 18. Гайлен Чаалели, 10.Уахби Хазри
Треньор: Джалел Кадрид

Стадион: "Едюкейшън Сити Стейдиъм" (Ал Раян)
Съдия: Сесар Рамос (Мексико)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР