Испанският съдия Антонио Матео Лаос, ръководил осминафинала Аржентина - Нидерландия и показал рекордните за световни първенства 18 жълти картона, повече няма да свири на Мондиал  2022. Информацията е едновременно на испанското радио "Кадена СЕР" и на португалския с портен ежедневник "Абола".

Реферът изпили нервите и на двата отбора. Той беше критикуван публично от вратаря на Аржентина Емилиано Мартинес, звездата Лионел Меси и селекционера на Нидерландия Луис ван Гаал.

"Гаучосите" биха след изпълнение на дузпи. Те профукаха два гола преднина през редовното време, допускайки изравняване в последните минути. В продълженията не падна гол, а след това вратарят Емилиано Мартинес стана герой със спасените два наказателни удара.

Лаос вдигна ненужно 10-минутно продължение, когато Нидерландия успя да направи резултата 2:2. Това бе една от причините аржентинците да го критикуват.