ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Сенегал победи Катар с 3:1 в среща от група А на Мондиала, след като двата тима стартираха Световното със загуби. Домакините на турнира имаха претенции за дузпа през първата част, а през втората показаха потенциал и вкараха исторически първи гол във втория си мач на световни финали.

Сенегал бе по-активният отбор през първата част и можеше да поведе още в петата минута, но Исмайла Сар шутира покрай вратата. Около 30-ата минута шампионът на Африка пропиля две много добри възможности за гол, но Юсуф Сабали и Исмайла Сар не се възползваха.

Минути по-късно играчите на Катар имаха претенции за дузпа за изблъскване на Акрам Афиф, но реферът Матео Лаос подмина ситуацията.

Минути преди края на първото полувреме Булайе Диа се възползва от неумело изчистена топка и я прати в мрежата за 1:0.

Световното е за ВСЕКИ! 1500 x 50 лв. Всеки ден до края на Мондиала

Втората част започна с втори гол за Сенегал, дело на Фамара Диедиу, разписал се с глава в далечния ъгъл за 2:0.

След това домакинът на Мондиала тръгна смело напред и създаде няколко много опасни положения в рамките на десет минути. Абделкарим Хасан  на два пъти, Алмоез Али и Исмаил Мохамад имаха възможност да вкарат, но не успяха.

Усилията на домакините дадоха резултат в 78-ата минута, в която Мохамед Мунтари вкара с глава исторически първи гол за страната на Световни първенства във втория мач от първото участие на тима на планетарния форум (2:1).

Устремът на Катар обаче бе прекършен пет минути преди края след комбинация между Илиман Ндиайе и Шейк Диенг, завършила с гол за 3:1.

До края не се случи нищо, което да промени резултата. С победата Сенегал се изравни с лидерите Нидерландия и Еквадор, които излизат на терена от 18:00 часа днес. Катар остава на дъното без точки, но с първи отбелязан гол на Мондиала.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

КАТАР - СЕНЕГАЛ 1:3
0:1 Булайе Диа (41'), 0:2 Фамара Диедиу (49'), 1:2 Мохамед Мунтари (78'), 1:3 Шейк Диенг (85')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа възможност в мача! Исмайла Сар стреля, но на сантиметри от гредата.
16' Нов шанс за Сенегал! Вратарят на Катар излезе при центриране, но се размина с топката, но това сториха и двама играчи на Сенегал.
29' Още една възможност за Сенегал! Юсуф Сабали шутира от въздуха, но покрай вратата.
30'  Пак напрежение пред вратата на Катар! Исмайла Сар подгони топката, но вратарят на съперника го изпревари.
33'  Претенции за дузпа от страна на Катар! Матео Лаос обаче не видя изблъскване на Акрам Афиф.
41'  ГОООЛ за Сенегал! Булайе Диа открива резултата с удар от около 10 метра. Буалем Хухи опита да изчисти топката след силен удар, но вместо това падна на тревата и я спря за Диа, който не сгреши (1:0)
45+7' Край на първото полувреме!

46' Начало на втората част.
4'9'  ГОООЛ за Сенегал! Фамара Диедиу засече топката с глава за 2:0, пращайки я с глава в далечния ъгъл.
56  Възможност за Катар! Абделкарим Хасан стреля опасно, но ударът му е блокиран.
61  Пак шанс за Абделкарим Хасан, но топката премина близо до дясната греда
63'  Възможност за Катар! Алмоез Али стреля към долния десен ъгъл, но вратарят на Сенегал се справи. Първи точен удар за домакина на Мондиала в мача.
67'  Пореден шанс за Катар! Едуард Менди направи превъзходно спасяване, отразявайки удар с глава, отправен към левия ъгъл от Исмаил Мохамад.
78'  ГОООЛ за Катар! Мохамед Мунтари се разписва за 2:1 след удар с глава.
85'  ГОООЛ за Сенегал! Резервата Шейк Диенг бележи трети гол за Сенегал след пас на Илиман Ндиайе.
89' Хубав удар на Абделхаким Хасан от фаул, но топката преминава покрай вратата.
90+7' Край на мача.

Shirt badge/Association crestКАТАР: 22. Мешал Баршам - 2. Педро Мигел (83  4. Мохамед Ваад) Абделхаким Хасан , 3. Абделхаким Хасан, 14. Хомам Ахмед  (82  5. Тарек Салман), 16. Буалем Хухи, 17. Исмаил Мохамад - 10. Хасан Ал Хайдос (К) (74  9. Мохамед Мунтари ) , 12. Карим Будиаф (69 6. Абдулазиз Хатем) , 23. Асим Мдиабо  - 11. Акрам Афиф, 19. Алмоез Али
Резерви: 1. Саад Ал Шееб, 21. Юсеф Хасан, 7. Ахмед Ал Аелдин, 8. Али Асадала, 13. Мусаав Хидир, 18. Халид Мунер, 20. Салем Ал Хаджри, 24. Наиф Абдулрахим, 25. Фасем Габер, 26. Мустафа Мешаал
Селекционер: Феликс Санчес

Shirt badge/Association crestСЕНЕГАЛ: 16. Едуар Менди - 3. Калиду Кулибали (К), 14. Исмаил Якобс  (77 17. Папе Сар), 21. Юсуф Сабали, 22. Абду Диало - 5. Гана Гей, 6. Нампалис Менди (88  , 15. Крепин Диата (64  4. Папе Сис ) , 18. Исмайла Сар (75  20. Шейк Диенг ), 19. Фамара Диедиу  (74 13. Илиман Ндиайе) - 9. Булайе Диа
Резерви: 1. Сени Диенг, 23. Алфред Гомис, 2. Формоз Менди, 7. Николас Джаксън, 10. Муса Ндиайе, 11. Пате Сис, 12. Фоде Бало, 24. Мустафа Наме, 25. Мамаду Ндиайе, 26. Папе Гей
Селекционер: Алиу Сисе

Стадион: Ал Тумама (Доха)
Съдия: Антонио Матеу Лаос (Испания)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР