ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Южна Корея победи Португалия с 2:1 в среща от последния кръг на група Н на Световното първенство по футбол, а двата отбора продължават към 1/8-финалите.

Гол в последните минути позволи на азиатците да изхвърлят двукратния световен шампион от 1930 и 1950 година Уругвай, победил Гана с 2:0 в другата среща от групата.

Двубоят в Ал Раян започна страхотно за португалците, които откриха резултата още в петата минута с гол на Рикардо Орта (1:0).

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Десет минути по-късно Жин-Су Ким прати топката във вратата на португалците, но попадението му бе отменено заради засада.

Южна Корея все пак стигна до редовен гол за 1:1 в 27-та минута, в която Йон-Гуон Ким бе най-съобразителен в наказателното поле и отблизо се разписа.

Само няколко минути след това Кристиано Роналдо можеше отново да изведе Португалия напред, но не успя да преодолее вратаря на Южна Корея.

До края на полувремето играта бе динамична, а положенията се редуваха пред двете врати, но Далот и Витиня пропуснаха за португалците, а Хюн-Мин Сон за корейците.

Втората част стартира с пропуск на Роналдо, който бе заменен в 65-ата минута и напусна бесен терена, отказвайки да поздрави треньора и съотборниците си. Звездата за пореден път не успя да подобри рекорда на Еузебио за най-много голове за Португалия на световни първенства.

В следващите минути Южна Корея опита два опасни удара, но вратарят и защитата на португалците се справи.

Драмата настъпи в последната минута, в която Хюн Мин Сон намери Хии Чан Хванг и той донесе победата (2:1) с гол, който се оказа решаващ за изхода на борбата в групата.

Португалия я спечели с 6 точки и в следващата фаза ще срещне втория от група G, в която са Бразилия, Швейцария, Камерун и Сърбия.

Южна Корея зае второто място с 4 точки и повече отбелязани голове от Уругвай и ще се изправи срещу победителя от група G. Уругвай е на трето място, а Гана  на дъното с 3.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ЮЖНА КОРЕЯ - ПОРТУГАЛИЯ 2:1
0:1 Рикардо Орта (5'), 1:1 Йон-Гуон Ким (27'), 2:1 Хии Чан Хванг (90')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5'  ГООООЛ за Португалия! Рикардо Орта получи подаване от дясното крило и от няколко метра прати топката в мрежата за 1:0.
16'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Южна Корея!  Жин-Су Ким вкара топката във вратата на Португалия, но сигнал за засада даде основание на рефера да отмени попадението.
27'  ГООООЛ за Южна Корея! Отбраната на Португалия не се намеси добре при корнер. Топката попадна у Йон-Гуон Ким, който отблизо я насочи в мрежата.
30'  Пропуск! Кристиано Роналдо излезе сам срещу корейския вратар, но не успя да го преодолее. Има и сигнал за засада.
35'  Нов шанс за Португалия! Диого Далот си освободи пространство и шутира от дистанция, но вратарят Ким спаси.
40  Възможност за Южна Корея! Хюн-Мин Сон опита плътен удар от границата на наказателното поле, но не успя да преодолее португалския вратар.
42'  Нов пропуск на Португалия! Витиня стреля от разстояние, Ким спаси, а Роналдо опита да я довкара с глава, но твърде неточно.
45+2' Край на първата част!

46' Начало на второто полувреме.
52' Чудесна възможност за Роналдо! Ударът му обаче преминава покрай вратата, а има и засада.
65'  Кристиано Роналдо излиза бесен от терена! Участието му в мача приключи, а на негово място се появява Андре Силва.
67' Шанс за Южна Корея! Им Бом Хуанг стреля силно, но в обсега на вратаря Коща.
71' Хюн Мин Сон шутира силно от въздуха и Жоао Кансело се хвърли на пътя на топката, за да избие в корнер.
90'  ГОООООЛ за Южна Корея! Хии Чан Хванг получи топката от Хюн Мин Сон и не сгреши за 2:1.
90+7' Край на мача.

Shirt badge/Association crestЮЖНА КОРЕЯ: 1. Сьонг-Гю Ким, 3. Джин-Су Ким 15. Мун-Хван Ким, 19. Йон-Гуон Ким  (81  13. Юн-Хо Сон), 20. Кюнг-Вон Квон, 5. Ву-Йонг Юнг, 6. Ин-Беом Хванг, 18. Канг-Ин Лий (81 16. Уй-Джо Хванг) , 7. Хюн-Мин Сон, 9. Ги Сунг-Чо (90+3'   24. Ю-Мин Чо), 10. Жае-Сун Лий (65 11. Хи-Чан Хванг )
Резерви: 12. Бум-Кюн Сонг, 21. Хьон-Ву Жо, 2. Йонг-Гю Йон, 4. Мин-Джае Ким, 8. Сьонг-Хо Паик, 14. Чул Хонг, 17. Санг-Хо На, 22. Чанг-Хун Квон, 23. Тае-Хван Ким, 25. Ву-Йонг Жонг, 26. Мин-Кю Сонг
Треньор: Пауло Бенто

Shirt badge/Association crestПОРТУГАЛИЯ: 22. Диого Коща, 2. Диого Далот, 3. Пепе, 20. Жоао Кансело, 24. Антонио Силва, 17. Жоао Марио (81 14. Уилиям Карвальо) , 18. Рубен Невеш (65  15. Рафаел Леао), 23. Матеуш Нунеш (65  6. Жоао Палиня), 7. Кристиано Роналдо (65'  9. Андре Силва), 16. Витиня (81 10. Бернардо Силва) , 21. Рикардо Орта
Резерви: 1. Руи Патрисио, 12. Жозе Са, 4. Рубен Диаш, 5. Рафаел Герейро, 8. Бруно Фернандеш, 11. Жоао Феликс, 26. Гонсало Рамош
Треньор: Фернандо Сантош

Съдия: Ф. Тейо (Аржентина)
Стадион: Едюкейшън Сити Стейдиъм (Ал Ряан)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР