ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

САЩ и Уелс записаха първото равенство на Мондиала в Катар, след като завършиха при 1:1 в първа среща от група "В" на Световното.

Първата част не предложи много емоции за феновете, а положенията пред двете врати не бяха много. Американците първи имаха възможност да отбележат гол, но ударът с глава на Джошуа Сарджент мина от външната страна на вратата и се отби в гредата.

САЩ поведе в резултата в 36-ата минута, в която Кристиан Пулишич напредна в половината на Уелс и изведе Тимъти Уеа, разписал се сам срещу вратаря за 1:0.

Припомняме, че 22-годишният футболист е син на президента на Либерия и носител на „Златната топка“ за 1995 г. Джордж Уеа. Тимъти е роден в Бруклин и винаги е играл за националните формации на САЩ. В момента Уеа-младши е играч на френския Лил. Тимъти е бил част още от ПСЖ и Селтик.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката в тима на Уелс се появи футболистът на Борнемут Кийфър Мур и това веднага се усети, а тимът му започна да поглежда по-често към вратата на съперника.

Нападателят направи няколко пропуска, но най-близо до попадение бе съотборникът му Бен Дейвис, който в 63-ата минута не успя да уцели вратата след удар с глава от два метра.

Четвърт час преди края двата тима направиха няколко промени в опит да подсилят съставите си за финала на мача. Това даде резултат и само няколко минути след това Уелс получи дузпа за фаул срещу Гарет Бейл. Звездата на британците, който тази вечер изигра своя 109-и мач за “драконите” и се изравни с Крис Гънтър, застана зад топката и без проблеми изравни със силен удар (1:1).

Бейл можеше да стане герой в 10-ата минута от продължението на мача, опитвайки да прехвърли излезлия напред вратар на САЩ, но бе грубо фаулиран.

Така двата тима записаха първия равен мач на Мондиала в Катар.

В другия двубой по-рано днес Англия спечели с 6:2 срещу Иран и поведе в групата. "Трите лъва" са номер 1 в групата с 6 точки, втората позиция делят САЩ и Уелс с по точка, а Иран е на дъното с нула.

В следващите мачове (29 ноември) Иран играе със САЩ, а Уелс среща Англия.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

САЩ -  УЕЛС 1:1
1:0 Тимъти Уеа (36'), 1:1 Гарет Бейл (82' дузпа)

По-важното от двубоя по минути:

1' Начало на срещата.
10' ГРЕДА! Първа опасност в мача! Джошуа Сарджент опита удар с глава в близкия ъгъл на уелската врата, но топката се отби в гредата и излезе извън очертанията на терена.
30' Удар на Сержиньо Дест към вратата на Уелс, но неточен и топката преминава над вратата.
36'  ГООООЛ за САЩ! Кристиан Пулишич пое топката в центъра на терена и изведе Тимъти Уеа, който не сгреши сам срещу вратаря за 1:0.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49' Разбъркване пред вратата на САЩ, но реферът отсъди нарушение срещу вратаря.
58'  Хубава атака на Уелс! Центриране в наказателното поле към Кийфър Мур, но топката не стигна до него.
60'  Шут на Кийфър Мур към вратата на американците, но защитник застава а пътя на топката.
63'  Страхотен шанс за Уелс! Бен Дейвис изскочи зад отбраната и опита удар с глава, но над вратата.
65'  Нов пропуск за британците! Кийфър Мур пропусна от добра позиция.
80' ДУЗПА за Уелс! Нарушение срещу Гарет Бейл в наказателното поле. Звездата застана добре в наказателното поле, а Уолкър Цимерман го фаулира в гръб.
82'  ГООООЛ за Уелс! Бейл преодоля Мат Търнър със силен удар в левия ъгъл (1:1).
89' Хубав пробив на Бренън Джонсън отдясно, последва удар, но право в ръцете на американския вратар.
90' Девет минути продължение.
90+7' Шанс за Уелс! Кийфър Мур пое топката в наказателното поле и опита да я свали за Рамзи, но защитник на САЩ се намеси.
100' Гарет Бейл имаше възможност да прехвърли излезлия напред вратар на САЩ, но бе фаулиран отзад.
101' Край на мача.

Shirt badge/Association crest САЩ: 1. Мат Търнър, 2. Сержиньо Дест  (74  22. Деандре Йедлин), 3. Уолкър Цимерман, 5. Антони Робинсън, 13. Тим Рийм , 4. Тайлър Адамс, 6. Юнус Муса (74  23. Келин Акоста ), 8. Уестън Маккени (66' 11. Бренден Аронсън) , 10. Кристиан Пулишич, 21. Тимъти Уеа  (88  16. Джордан Морис), 24. Джошуа Сарджънт (74 19. Хаджи Райт)
Резерви: 12. Итън Хорват, 25. Шон Джонсън, 7. Джовани Рейна, 9. Джесъс Ферейра, , 14. Лука де ла Торе, 15. Арън Лонг, 17. Кристиан Ролдан, 18. Шакил Мур, 20. Камерън Картър-Викърс, 26. Джоузеф Скали
Tреньор: Грег Берхалтер

Shirt badge/Association crestУЕЛС: 1. Уейн Хенеси, 4. Бен Дейвис, 5. Крис Мефъм , 6. Джо Родън, 3. Неко Уилямс (79  9. Бренън Джонсън), 10. Аарън Рамзи, 14. Конър Робъртс, 15. Итън Ампаду (90+5 16. Джоузеф Морел) , 8. Хари Уилсън (90+3 22. Сорба Томас) , 11. Гарет Бейл  , 20. Даниел Джеймс (47'  13. Кийфър Мур)
Резерви: 12. Дани Уорд, 21. Адамс Дейвис, 2. Крис Гънтър, 7. Джо Алън, 17. Том Локиър, 18. Джонатан Уилямс, 19. Марк Харис, 23. Дилан Левит, 24. Бен Кабанго, 25. Рубин Колуил, 26. Мат Смит
Треньор: Робърт Пейдж

Съдия: Абдулрахман Ал-Ясим (Катар)
Стадион: "Ахмад бин Али", Ал Раян
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР