Крумовград разби Локомотив Пловдив с 4:1 в среща от 32-ия кръг на efbet Лига и продължи страхотната си серия с 14-и мач без загуба - 8 победи и 6 равенства. С две попадения се отчете Александър Колев, а по едно добавиха Матей Шимич и Патрик Луан. Почетният гол за „смърфовете“ бе дело на Петър Андреев.

Двубоят започна добре за гостите, които в първите десет минути имаха две много добри възможности да открият резултата, но Оливер Камдем и Евандро пропуснаха.

Крумовград отвърна с удар в гредата в 13-ата минута, а в 20-ата Патрик Луан изведе домакините напред - 1:0.

След половин час игра Александър Колев удвои от дузпа (2:0) и излезе начело при голмайсторите в Efbet Лига с 13 гола.

Локомотив (Пловдив) пропиля две страхотно възможности в 38-ата минута, но спасяване на Янко Георгиев и гредата спряха "смърфовете".

Минути преди края на първото полувреме Матей Шимич вкара с глава за 3:0 след пас на Божидар Кацаров.

След почивката в 54-ата минута Петър Андреев бе изведен сам срещу Янко Георгиев. Той напредна с топката в крака, а след това я прати покрай стража на Крумовград за 3:1.

В 67-ата минута Локо Пловдив остана с човек по-малко. С директен червен картон беше изгонен Оливер Камдем, който влезе много опасно в краката на Диего Рапосо. Първоначално главният съдия му показа само жълт, но след намеса на ВАР промени решението си. В 74-ата минута Алекс Колев бе оставен абсолютно непокрит при корнер и без особени затруднения прати топката в мрежата за 4:1. Три минути след това и Патрик Луан се разписа, но голът не беше зачетен заради очевидна засада.

Минута преди края на редовното време Петър Андреев бе намерен на далечната греда, той от трудна позиция отклони топката, която обаче срещна странчния стълб и не влезе във вратата на домакините.

След успеха си Крумовград остава шести с 48 точки и 7 по-малко от четвъртия Локомотив Пловдив.

КРУМОВГРАД - ЛОКОМОТИВ (ПД) 4:1
1:0 Патрик Луан (20), 2:0 Александър Колев (30-дузпа), 3:0 Матей Шимич (42), 3:1 Петър Андреев (54), 4:1 Александър Колев (74)

По-важното от мача по минути:

1 - Начало на двубоя.
4 - Оливер Камдем опита да затрудни Янко Георгиев с изстрел от дистанция, но не намери целта.
8 - Страхотен шанс за Локомотив! Евандро стреля в далечния ъгъл на Георгиев, но вратарят на Крумовград се справи.
13 -  ГРЕДА! Бомбен удар на Серкан Юсеин остана извън обсега на Кристиан Томов, но срещна десния страничен стълб.
20 -  ГООООЛ за Крумовград! Александър Колев се пребори в средата на терена и подаде към Патрик Луан, който прати топката във вратата с удар покрай излезлия да го пресрещне Кристиан Томов.
25 - Алекс Колев стреля, но над вратата на Локомотив (Пловдив).
27 -  ДУЗПА за Крумовград! Патрик Луан се измъкна от защитата на Локомотив, но беше съборен от Мартин Паскалев в наказателното поле.
30 -  ГООООЛ на Александър Колев след техничен удар в долния ляв ъгъл.
35 -  Шанс за Алекс Колев, но опитът му да прехвърли Томов не сполучи.
38 - Чудесна възможност за Локомотив, но Янко Георгиев спаси.
38 -  ГРЕДА! Тодор Павлов насочи топката с глава към вратата на Крумовград, но топката срещна дясната греда.
42 -  ГООООЛ за Крумовград! Божидар Кацаров свали топката към Матей Шимич, а той с глава се разписа за 3:0.
45+2 - Край на първото полувреме.
......................................................................
46 - Начало на втората част.
50 - Петър Андреев получи в наказателното и намери Димитър Илиев. Напдателят на Локо Пловдив си нагласи топката и шутира, но ударът му бе блокиран от противников защитник.
54 -  ГОООЛ за Локомотив Пловдив! Димитър Илиев пусна към Петър Андреев, който с широка крачка избяга от защитата на Крумовград и с удар ниско по тревата преодоля Янко Георгиев за 3:1.
64 - Мартин Петков беше намерен с центриране в наказателното поле, но ударът му с глава не затрудни Янко Георгиев.
67 - Оливер Кандем от гостите бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Диего Рапосо.
72 - Луан беше изведен отдясно и пусна успореден на голлинията пас към Алекс Колев. Неговият удар бе отразен от Томов. Луан овладя край аутлинията и опита меко центриране. Домакините претендираха за игра с ръка на Мартин Петков, но съдията размаха ръце. Атаката завърши с още един изстрел. Топката тупна пред Томов, който обаче съумя да се справи.
74 - ГОООЛ за Крумовград! Алекс Колев засече с глава центриране от корнер и вкара за 4:1.
77 - Луан също вкара гол, но имаше очевидна засада и попадението бе беше зачетено.
89 - ГРЕДА за Локомотив Пловдив! Петър Андреев можеше да вкара и втория си гол в двубоя, но техничен негов изстрел, след центриране на Медвед, срещна единствено далечната странична греда на Георгиев.
90+3 - При центриране от корнер топката стигна до Божидар Кацаров. Той отклони от близко разстояние, но Томов съумя да спаси.
90+5 - Край на мача! Крумовград разби Локомотив Пловдив с 4:1 за 14-и мач без загуба.

Крумовград КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев – 44. Божидар Кацаров (К) , 5. Матей Шимич , 18. Клайдер Машедо  (694. Лукас Сантана) – 2. Джуниет Али , 8. Ренан  (7930. Жак Пехливанов), 13. Диего Рапосо (7023. Димитър Тонев), 91. Вячеслав Велев  – 17. Патрик Луан , 10. Серкан Юсеин (7980. Китан Василев) – 9. Александър Колев  (90+577. Октай Юсеин)
Резерви: 21. Благой Макенджиев – 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 20. Джунейт Яшар, 23. Димитър Тонев, 30. Жак Пехливанов, 77. Октайй Юсеин, 80. Китан Василев
Треньор: Станислав Генчев

Локомотив Пловдив ЛОКОМОТИВ (ПД):  81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев (К) , 12. Ефе Али (3917. Мартин Райнов), 71. Оливер Кандем  – 6. Христо Иванов (7522. Ивайло Иванов), 21. Евандро  – 16. Кристиян Пешов (3914. Димитър Илиев), 9. Мичи Нтело (7519. Владимир Медвед), 7. Бабакар Дион (4611. Петър Андреев )
Резерви: 88. Мартин Луков – 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов
Треньор: Александър Томаш

Стадион: Спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" (Пловдив)
Съдия: Михаел Павлов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР