Хебър и Крумовград завършиха при резултат 0:0 в единствения двубой от съботната програма на efbet Лига. С равенството днес Хебър остава последен, като прибавя една точка към актива си, с което събира 8 на брой. Хората на Атанас Рибарски пък са с 15.

В 8-ата минута Серкан Юсеин изведе Момчил Цветанов зад отбраната на Хебър, а той веднага даде успореден пас към Матеус Енрике, който отбеляза в опразнената врата. Веднага обаче страничният съдия вдигна своя флаг за засада заради нередовна позиция на Цветанов. В 33-ата минута добър удар на Матеус Енрике по земя, насочен в долния десен ъгъл на вратата, беше отразен от стража на Хебър.

В 36-ата минута Диаманка се пребори отлично на втория етаж и свали с глава към Макни, който излезе на чиста голова позиция. Последва удар на нападателя, при който Янко Георгиев не трепна и изби в корнер. Три минути по-късно можехме да станем свидетели на един от най-красивите и в същото време комични голове за сезона. Джуниет Али пробва от центъра да прехвърли вратаря на Хебър, който се спъна и беше преодолян от топката. Тя обаче се отби в страничната греда и отказа да влезе във вратата.

Полувремето завърши с положение за Хебър. Диаманка влезе остро в наказателното поле, но ъгълът му бе малък и стреля право в Янко Георгиев. В 54-ата минута капитанът на Хебър Мартин Михайлов засече топката с глава след центриране от корнер, но в удара му нямаше необходимата точност. В 69-ата минута Матеус си нагласи топката на удобния десен крак, но шутът му изневери. Минута по-късно Шейх Диаманка проби отляво и направи нещо средно между удар и центриране. Топката беше насочена успоредно на голлинията право към Николай Николаев, но Момчил Цветанов изчисти под носа му.

ХЕБЪР - КРУМОВГРАД 0:0

Най-важното по минути:

1 - Начало на мача.

8 - Матеус Енрике вкара топката във вратата на Хебър, но попадението не бе зачетено заради засада.

22 - Рафаел Фуртадо трябваше да напусне игра, след като получи контузия. Деветката на Крумовград бе заменен от Янис Гермуш.

38 - Джунейт Али прехвърли вратаря почти от центъра, но топката срещна гредата. Това можеше да бъде едно от попаденията на сезона.