Фурорът на талантливата ни лекоатлетка Лиляна Георгиева продължи и на балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст, което се проведе в турския град Болу. Детето чудо отново беше над всички и извоюва две титли.

Лили първо спечели златен медал на 800 метра, след което триумфира и на 1500 м. В надпреварата на 800 метра възпитаничката на Радмила Станкович извоюва титлата с време 2:10,26 минути, въпреки че в последните метри беше атакувана на няколко пъти от конкурентката си - 3 години по-голямата от нея представителка на домакините Руя Кая.

Лили обаче успешно удържа първото място, като дори се откъсна в последните метри и заслужено ликува със златото.

На 1500 метра Георгиева финишира за 4:30,58 мин., като изпревари с половин секунда и повече втората и третата – представителки на домакините. Другата ни участничка в дисциплината Диляна Минкина не завърши бягането, след като малко преди това стартира на 3000 м и взе титлата без проблем, финиширайки за 9:44,75 мин.