Един от oсновните футболисти на Левски - Хосе Кордоба, дебютира за националния отбор на Панама. 20-годишният защитник започна титуляр и игра цял мач при победата с 1:0 над Канада в последен двубой от световните квалификации в зона КОНКАКАФ.

"Кленовите листа" вече си бяха гарантирали квота за Мондиала в Катар и излязоха с доста променен състав срещу Кордоба и компания. Бившият вратар Милан Борян, който е титулярен страж на Канада, този път остана резерва.

Четири минути след началото на второто полувреме Габриел Торес вкара единствения гол в мача. След победата Панама завършва на петото място в квалификациите в зона КОНКАКАФ.

Мексико и САЩ се присъединиха към Канада като участници на Световното в Катар след последните мачове от квалификациите в Зона КОНКАКАФ. Въпросните три отбора заеха първите три места и отиват директно на Мондиала, докато Коста Рика въпреки победата с 2:0 над САЩ, остава на четвъртата позиция и ще играе междуконтинентален плейоф срещу Нова Зеландия. "Кивитата" разбиха с 5:0 Соломоновите острови и си извоюваха решителна битка през юни с костариканците.

Американците, които пропуснаха Световното през 2018 година в Русия, имаха много по-добра голова разлика от директния си съперник за третото място Коста Рика и поражението с 0:2 не се оказа фатално. Мексико пък спечели у дома със същия резултат срещу Салвадор и завърши втори.