Левски е в серия от три поредни победи, след като на 16 септември отстъпи с 0:1 като гост на Локомотив (Пловдив). След това „сините“ играха три поредни мача в София и записаха три успеха. Първо Витоша (Бистрица) си тръгна от „Герена“ с 1:4, след това 1:0 над ЦСКА във Вечното дерби, а седмица по-късно и 2:0 срещу Славия.

От тази поредица прави впечатление, че тимът на Славиша Стоянович записа поредни победи в две столични дербита без да допусне гол във вратата си. Мачът с Витоша не бива да се брои за софийски сблъсък, тъй като Бистрица е село, което е част от Столична община и част от област София-град.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Левски не беше постигал сухи мрежи в два последователни сблъсъка със столични съперници от пет години. На 29 септември 2013 г. „сините“ победиха Славия с 1:0 с гол на Ларсен Туре, а на 4 октомври дойде нулевото равенство с Локомотив (София).

Още по-дълъг е периодът, в който Левски не беше печелил две поредни столични дербита без да получи гол във вратата си. Последният случай датираше от края на сезон 2010/11. На 18 май 2011 година „сините“ надвиха Славия с 3:0 след попадения на Христо Йовов (2) и Владимир Гаджев, а на 21 май идва и класическото 3:0 срещу Академик (София) след голове на Даниел Младенов (2) и отново на Гаджев.

Тогава Левски бие Монтана с 3:0 в последния кръг и финишира сезона със серия от 14 поредни мача без загуба - едно равенство и 13 победи (една служебна срещу Калиакра). Поредицата е продължена с успех с 1:0 над Славия в началото на следващия сезон, за да дойде поражението с 1:3 като гост на Черно море.