Левски и Царско село завършиха при 0:0 в контрола преди подновяването на пролетния дял от шампионата.

За "сините" като титуляр след три месеца извън терените започна Георги Миланов, който беше замесен в по-опасните положения за "сините" през първата част.

Царско село можеше да поведе още във втората минута след неразбирателство между Патрик-Габриел Галчев и Пламен Андреев, но Валентино Пулиезе стреля неточно.

Първият по-добър шанс за Левски дойде в 24-ата минута, в която Георги Милано комбинира с Радослав Цонев и стреля опасно, но в тялото на съперник.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Царско село отвърна с удар в гредата десет минути след това, а в 36-ата минута Георги Миланов падна в наказателното поле на Царско село, но реферът подмина ситуацията и не отсъди дузпа.

През втората част "сините" започнаха по-активно, а в 66-ата минута за втори път в срещата имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Юсуфа Яфа.

Четвърт час преди края и пред двете врати стана интересно, като първо Асен Митков пропусна за Левски, а минути по-късно Келиан ван дер Каап изчисти пред голлинията на "сините". Пет минути преди края Царско село остана с човек по-малко заради два бързи жълти картона на резервата Алесандро Мартела.

Проверката е осма за Левски тази зима, като "сините" вече имат пет равенства, две победи и загуба.

ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първа добра възможност в мача! Грешка в отбраната на Левски, Валентино Пулиезе стреля на празна врата, но над напречната греда.
24' Страхотен шанс за Левски! Георги Миланов и Радослав Цонев комбинираха, Миланов шутира, но в тялото на съперник.
34'  ГРЕДА за Царско село! Реди Каса напредна през центъра и отправи хубав изстрел от средна дистанция, срещнал лявата странична греда на Пламен Андреев.
36'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Георги Миланов беше задържан в наказателното поле на съперника, но реферът не видя добре ситуацията и я подмина.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55' Две поредни възможности за Левски, но Радослав Цонев и Георги Миланов не действаха достатъчно концентрирано.
61'  Няколко смени и в двата отбора.
66'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! От Левски пак поискаха наказателен удар, този път за игра с ръка на резервата Юсуфа Яфа.
75'  Шанс за Левски! Асен Митков пое топката и стреля опасно, но двоен рикошет го лиши от попадение.
77'  Чудесна възможност за Царско село! Келиан ван дер Каап изчисти топката от голлинията след удар на Стефано Палмучи и добавка на Давиде Чиполети.
85'  ЧЕРВЕН КАРТОН!  Алесандро Мартела от Царско село напуска играта след два жълти картона за пет минути.
90' Край на срещата.

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 22. Патрик Габриел Галчев , 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков
Резерви: 99. Ивайло Неделчев, 32. Марио Дадаков, 31. Слави Чакъров, 2. Стелиън Георгиев, 39. Атанас Килов, 38. Ивайло Марков, 35. Любомир Тодоров, 34. Димитър Андонов, 37. Божидар Костадинов, 36. Васил Георгиев
Треньор: Станимир Стоилов

Царско село (Bul)ЦАРСКО СЕЛО: 1. Хадим Ндиае, 8. Пламен Крумов, 16. Алесандро Копола, 6. Давиде Витурини, 44. Седрик Каломбо, 4. Валентино Пулиезе, 2. Жереми Петрис, 3. Пиер Зебли , 17. Давиде Масела 93. Реди Каса, 11. Андрей Йорданов
Резерви: 30. Боян Загорски, 1. Иван Дерменджиев, 25. Димитър Щерев, 14. Алесандро Мартела , 13. Николай Николаев, 9. Юсуфа Яфа, 10. Венцислав Христов, 89. Лукас Мартинс, 20. Фелипе Ронкети, 22. Давиде Чиполети, 21. Стефано Палмучи, Мартин Гривнев, Кристиян Николов
Треньор: Андреа Сасарини

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия