ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски записа престижна победа с 1:0 над украинския гранд Динамо (Киев) в контролна среща в Белек. В герой за "сините" се превърна Патрик-Габриел Галчев, който вкара единственото попадение в мача - в 22-ата минута се разписа с далечен удар.

На вратата се завърна Пламен Андреев, а четиримата пред него в защита бяха Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. В халфовата линия Николай Костов заложи на новото попълнение Карлос Охене, Асен Митков и Асими Фадига, а триото в предни позиции беше Уелтън, Марин Петков и Рикардиньо.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Първата опасност беше пред вратата на Левски - в осмата минута Михавко стреля покрай целта. В 10-ата минута Уелтън центира, топката се отби в ръката на играч на Динамо, но съдията не отсъди дузпа.

В 17-ата минута Хосе Кордоба засече с глава подаване на Асен Митков, Несчерет успя да избие в ъглов удар.

В 22-ата минута Патрик-Габриел Галчев овладя топката пред наказателното поле на Динамо, финтира съперник и стреля силно от дистанция, изпращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на украинския гранд - 1:0.

В 37-ата минута Митков върна трудна топка към Андреев, който бе притиснат от двама играчи на Динамо, но успя да се измъкне хладнокръвно. Последва атака на Левски, Рикардиньо бе изпуснат от защитата на противника, но не успя да се разпише.

В началото на второто полувреме в игра за Левски влезе Кристиан Димитров. Той се появи на мястото на получилия травма Хосе Кордоба.

В 48-ата минута Динамо стигна до най-чистото си положение от началото на двубоя. Резервата Андиевски стреля от пряк свободен удар, изпращайки топката на сантиметри над вратата на Пламен Андреев.

В 58-ата минута Галчев центрира към Рикардиньо, който засече топката с глава, изпращайки я встрани от вратата на украинците. В 64-ата минута Галчев отново подаде на бразилеца, но той пак не успя да преодолее стража на Динамо. В 79-ата минута Левски имаше още един страхотен шанс. Асен Митков показа страхотен поглед върху играта, като с един пас елиминира цялата защита на съперника и изведе Уелтън сам срещу вратаря, но крилото не успя да реализира.

В 81-ата минута Пламен Андреев изрита топката към центъра, където Илиян Стефанов се пребори за нея и изведе Фабио Лима на скорост отдясно. Крилото нахлу към наказателното поле и подаде към Ел Джемили, който с първото докосване стреля, но стражът на Динамо изби в корнер. До края на мача не падна нов гол и Левски заслужено се поздрави с успеха.

Утре "сините" имат нов мач - срещу юношите на Шахтьор (Донецк) до 19 години.

ЛЕВСКИ - ДИНАМО (Киев) 1:0
1:0 Патрик-Габриел Галчев (22)

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев,  22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба (46 – 50. Кристиан Димитров), 6. Цунами (к),  8. Карлос Охене (62 – 11. Джавад Ел Джемили), 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига (62 – 20. Асен Чандъров), 88. Марин Петков (62 – 7. Фабио Лима), 9. Рикардиньо (73 – 14. Илиян Стефанов), 17. Уелтън

ДИНАМО (КИЕВ): 35. Несчерет, 90. Хусев, 4. Попов, 32. Михавко, 2. Вивчеренко, 6. Бръжко, 92. Рамадани, 37. Царенко, 20. Караваиев, 77. Бенито, 11. Ванат

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024