ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски загуби с 2:3 от шесткратния шампион на Унгария Вашаш в първата си контрола на подготвителния лагер в Белек. "Сините" поведоха с 2:0 срещу втородивизионния съперник след голове на Цунами в 15-ата минута и на Илиян Стефанов в 51-ата. Избраниците на Николай Костов обаче допуснаха обрат и тръгнаха със загуба в проверките в южната ни съседка.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

В петата минута Уелтън можеше да открие резултата, но унгарският вратар Левенте Йова успя да спаси изстрела на бразилеца. В 15-ата минута Левски поведе. Марин Петков центрира към далечната греда, където Цунами засече топката с боядисаната му в синьо глава и се разписа от малък ъгъл - 1:0. Така бразилският ляв бек реализира първия гол за тима на Николай Костов през 2024 година.

Малко след това играч на Вашаш се озова на добра позиция в наказателното поле, не стреля по най-добрия начин и не затрудни Николай Михайлов. В 30-ата минута Лева спаси удар на Асен Митков. Малко след това унгарецът беше подложен на ново изпитания от Марин Петков, но отново спаси.

В 31-ата минута Михайлов отстъпи мястото си на Пламен Андреев.

На почивката Николай Косто замени изцяло състава, като неофициален дебют с фланелката на Левски направи новото попълнение Фабио Лима.

В 51-ата минута Илиян Стефанов, който влезе в началото на втората част и получи капитанската лента, се разписа за 2:0. Халфът отбеляза след асистенция на Фабио Лима.

В 60-ата минута Вашаш намали изоставането. Кристоф Хинора стреля от границата на наказателното поле и реализира в мрежата на Пламен Андреев - 2:1.

Веднага след това Николай Костов пусна третия вратар Иван Андонов.

В 67-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля в аут. Секунди по-късно Асими Фадига беше фаулиран пред дъгата на наказателното поле. Галчев изпълни, шутирайки в аут.

В 72-ата минута Вашаш изравни чрез Себaстиен Ихриг-Фаркаш, който наказа Иван Андонов за 2:2.

Девет минути преди края унгарците стигнаха до пълния обрат. Защитата на Левски отново се пропука - Кристиан Димитров изпусна Шонгор Пап, който беше изведен сам срещу Иван Андонов и реализира за крайното 3:2 за Вашаш.

Следващата контрола на "сините" е в неделя - срещу Олександрия (Украйна).

ЛЕВСКИ - ВАШАШ 2:3
1:0 Цунами (15), 2:0 Илиян Стефанов (51), 2:1 Кристоф Хинора (60), 2:2 Себaстиен Ихриг-Фаркаш (72), 2:3 Шонгор Пап (81)

Левски София
ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов (31  1.Пламен Андреев), 5.Келиан ван дер Каап, 33.Хосе Кордоба, 6.Цунами , 20.Асен Чандъров, 10.Асен Митков, 77.Дейвид Михалев, 16.Преслав Бачев, 21.Кристиян Йовов, 17.Уелтън, 88.Марин Петков
Резерви: 1.Пламен Андреев, 99.Иван Андонов, 4.Виктор Любенов, 7.Фабио Де Лима, 9.Рикардиньо, 11.Джевад Ел Джемили, 14.Илиян Стефанов, 15.Александър Божилов, 19.Билал Бари, 22.Патрик-Габриел Галчев, 31.Стивън Гаоте, 37.Дарлан, 50.Кристиан Димитров, 97.Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024