Левски победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в двубой от 20-ия кръг на Efbet лига, първи официален за двата отбора за 2022 година. Мачът на "Герена" започна с минута мълчание в почит на Апостола на свободата и патрон на "синия" клуб Васил Левски, а близо 15 хиляди го изгледаха на живо от трибуните.

Срещата започна равностойно, а първият точен удар дойде в 15-ата минута, дело на Хосе Кордоба. Само няколко минути по-късно Локомотив (Пловдив) остана с човек по-малко за фаул на Мартин Паскалев на границата на наказателното поле. При последвалия фаул Левски поведе с гол на Андриан Краев (1:0).

След точно половин час игра Локомотив стигна до изравнителен гол, а резервата Милош Петрович  вкара за 1:1 с глава.

Две минути след шока феновете на "Герена" станаха на крака, за да аплодират младата звезда на "сините" Филип Кръстев, разписал се с бомбен удар на метър от границата на наказателното поле за 2:1.  Минута по-рано Билал Бари удари гредата на вратата на гостите.

Начален Бонус до 1000 лв. за онлайн казино игри от efbet

На полувремето Станимир Стоилов извади от игра започналия като титуляр 17-годишен Асен Митков, а минути след подновяването на играта, мачът беше спрян заради димки от трибуните.

В 54-ата минута мачът продължи, а десет минути по-късно, Локомотив можеше да изравни, но Карагерен стреля на сантиметри страни.

В следващите минути имаше положения и пред двете врати, но не и такива, които да завършат с опасен удар. Десет минути преди края на срещата навръх 30-ия си рожден ден в игра за Левски се появи лекувалият контузия в последните няколко месеца Георги Миланов.

Минути преди края на редовното време Димитър Костадинов удари гредата на Локомотив (Пловдив) след силен удар и рикошет. Това беше всичко по-интересно от двубоя, продължил осем минути повече заради прекъсването в началото на втората част.

Победата позволи на Левски да се затвърди на шестата позиция с 29 точки, колкото има и петият Славия, но "белите" са с мач по-малко. Локо (Пловдив) остана осми с 25 точки след 20 мача.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (ПЛОВДИВ) 2:1
1:0 Андриан Краев (22'), 1:1 Милош Петрович (30'), 2:1 Филип Кръстев (32')

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание на "Герена" в почит на Апостола на свободата - Васил Левски
1' Начало на срещата. Около 15 хиляди зрители по трибуните.
10' Равностойна игра в първите 10 минути. Левски опитва да владее повече топката, но липсват чисти положения за гол.
15'  Първи опасен удар в мача! Хосе Кордоба отправи опасно топката към вратата на Локомотив, но вратарят на пловдивчани се справи.
19'  Опасно положение за Левски! Мартин Паскалев събори Билал Бари в наказателното поле, а Волен Чинков посочи бялата точка. Минута по-късно промени решението си и отсъди пряк свободен удар!
20'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Мартин Паскалев напуска играта с директен червен картон.
22'  ГОООЛ за Левски! Ударът от фаул срещна стената, но Андриан Краев направи добавка и топката се озова в мрежата за 1:0.
30'  ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Резервата Милош Петрович изравни резултата с глава след центриране на Умарбаев.
31'  ГРЕДА за Левски! Драган Михайлович центрира към Билал Бари, нападателят стреля, но ударът му срещна страничната греда!
32'  ГОООЛ на Филип Кръстев! Младокът пое топката на метър от границата на наказателното поле и с мощен удар я насочи в горния ляв ъгъл на вратата. Феновете са на крака!!!
39'  Опасно центриране пред вратата на Левски!  Димитър Илиев и Хосе Кордоба стигнаха до топката, но защитникът беше по-бърз. Корнер за Локомотив.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48' Играта е спряна заради гъста мъгла над стадиона след хвърлени димки от трибуните.
54' Мачът продължава.
64'  Невероятен шанс за Локо (Пловдив)! Бирсент Карагерен се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля, но на сантиметри от гредата.
72' Опасно центриране на Цунами по левия фланг, Петрович протегна крак и отклони топката в корнер.
78' Опит за силен удар от воле на Лукас Салинас, но Николай Михайлов лови топката уверено.
79' Шанс за Левски! Радослав Цонев изведе Димитър Костадинов, но той не овладя добре топката.
81' Още една добра възможност за "сините". Филип Кръстев проби отляво и опита да прехвърли топката покрай вратаря, но защитник я спря с рамо и изчисти след това.
83'  В игра за Левски навръх 30-ия си рожден ден се завърна Георги Миланов, който няколко месеца лекуваше контузия.
88'  ГРЕДА за Левски! Димитър Костадинов стреля, топката се отклони от крака на Гомис, след което и в напречния стълб.
90' Осем минути продължение на срещата.
92' Хубаво извеждащо подаване към Георги Миланов, но топката е твърде бърза.
90+8' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов - к, 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев , 27. Асен Митков (46'  20. Димитър Костадинов),, 30. Филип Кръстев , 88. Марин Петков (77 10. Радослав Цонев) , 17. Уелтън (83'  7. Георги Миланов) , 19. Билал Бари
Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 11. Здравко Димитров, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев
Треньор: Станимир Стоилов

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев , 4. Кристиан Гомис, 50. Йосип Томашевич, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев (85   6. Емил Янчев), 19. Александър Василев , 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (85  39. Иван Сулев), 14. Димитър Илиев - к  (66'  10. Венсан Марсел), 99. Преслав Боруков (27  20. Милош Петрович )
Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Христо Иванов,11. Ивайло Димитров
Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия