ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Левски загуби с 2:3 от кувейтския Ал Кувейт във втората си проверка от лагера в Дубай, след като водеше с 2:0 до 25-ата минута и удари греда в края на първата част.

Българският тим можеше да открие резултата срещу Ал Кувейт още във втората минута, но опасното центриране на Филип Кръстев бе посрещнато от защитник на "червените".

Десет минути след това Ивелин Попов застана зад топката за статично положение, но стреля над вратата.

Левски поведе с 1:0 в 21-ата минута с гол на Марин Петков, който се разписа на два пъти и срещу Ал Насър. Младокът пое топката пред наказателното поле и с премерен удар преодоля вратаря на съперника.

Няколко минути по-късно при идентична ситуация Уелтън удвои резултата (2:0).

Минути преди края Левски бе много близо до трети гол след комбинация между Ивелин Попов и Филип Кръстев, но ударът на полузащитника срещна напречната греда.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Втората част започна с много добра ситуация за Левски. Роналдо получи отдясно и центрира остро в наказателното поле, където резервата Рикардиньо се размина с топката и не успя да стреля.

Асен Митков също имаше възможност да обстрелва вратата на Ал Кувейт, но ударът му от дистанция премина над вратата.

Гол на Ал Кувейт в 63-ата минута бе отменен заради засада, след като играч на съперника скочи най-високо и стреля с глава, но негов съотборник игра с топката и я насочи в мрежата.

Четвърт час преди края Ал Кувейт организира атака по фланга, последва остро центриране, а младият  Дейвид Михалев изрита топката в тялото на стоящия до него Ван Дер Каап и тя влетя в мрежата (2:1).

По-малко от десет минути след това Али Хюсеин бе изпуснат от отбраната на Левски и изравни резултата (2:2).

В продължението на срещата Али Хюсеин отново бе изпуснат и оформи крайното 3:2 за Ал Кувейт.

В самия край младият Александър Божилов можеше да изравни, но шутира в страничната греда от около десет метра.

Следващата планирана контрола за Левски е на 22 януари срещу Спартак (Москва). В първия си мач от зимната подготовка "сините" победиха Ал Насър с 2:1.

ЛЕВСКИ - АЛ КУВЕЙТ 2:3
1:0 Марин Петков (21'), 2:0 Уелтън (25'), 2:1 Келиан ван дер Каап (75' автогол), 2:2 Али Хюсеин (82'), 2:3 Али Х'юсеин (90+3')

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтън , 88. Марин Петков
(  след почивката: Николай Михайлов, Хосе Кордоба, Илиян Стефанов, Келиан ван дер Каап, Рикардиньо,  Антоан Стоянов, Преслав Бачев, Дейвид Михалев и Александър Божилов)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 33. Хосе Кордоба, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Ал Кувейт (Kuw)АЛ КУВЕЙТ: 40. Абдулрахман Камийл, 14. Мухамад Фриех, 6.Юсуф Ал-Кебизи, 13.Фахад Хамуд, 43: Ибрахим Камийл, 4.Реда Абужабара, 66. Мехди Берахма, 44. Султан Фараж. 23.Амро Абделфатах, 20.Хюсеин Хакем, 11. Юсеф Насер

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023