Барселона победи Галатасарай с 2:1 като гост в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и след 0:0 в първата среща продължава напред.

Подкрепян от фанатичната си и много шумна публика Галатасарай имаше първата възможност за гол в мача и още в шестата минута Бафетимби Гомис отправи опасен удар. Барса отвърна с шут на Френки де Йонг в десетата минута, преминал на сантиметри от гредата.

Домакините стигнаха до попадение в 28-ата минута, в която Маркао се разписа с глава след корнер за 1:0. По-малко от десет минути след това Педри получи топката в наказателното поле от Феран Торес, финтира защитник и изравни резултата.

В самия край на първата част Адама Траоре сложи топката на главата на Обамеянг, който обаче стреля в напречната греда.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Няколко минути след почивката Барса излезе напред след гол на Пиер Емерик Обамеянг. Поредица от отбити удари прати топката във Френки де Йонг, който я отклони към габонеца и той отблизо направи 2:1.

В следващите минути играта се поуспокои, а двата тима направиха по няколко смени. Домакините от Галатасарай се активизираха в последния четвърт час на мача, а Мостафа Мохамед и Керем Актюроолу пропиляха две хубави възможности.

Пет минути преди края левият защитник на Барселона Жорди Алба беше уцелен с пластмасови бутилки, след което изрита топката към публиката, с което предизвика гнева на част от турските футболисти.

В продължението на срещата Феран Торес удари гредата на Галатасарай, а минута след него Мемфис Депай стреля опасно покрай вратата на турците.

В неделя Барселона гостува на големия си съперник в Испания Реал (Мадрид) (22:00 часа наше време) за поредното "Ел Класико".

ГАЛАРАСАРАЙ - БАРСЕЛОНА 1:2
1:0 Маркао (28'), 1:1 Педри (37'), 1:2 Пиер Емерик Обамеянг (49')

ГалатасарайГАЛАТАСАРАЙ: 26. Инаки Пеня, 4. Тайлан Анталайлъ, 6. Патрик ван Аанхолт (85 19. Йомер Байрам ) , 7. Керем Актюроолу, 8. Райън Бабел (74  67. Халил Дервишоолу), 93. Саша Боей, 25. Виктор Нелсон, 45. Маркао  , 22. Беркан Кутлу, 33. Александру Чикалдау (74'  21. Олимпиу Моруцан), 18. Бафетимби Гомис (63'  11. Мостафа Мохамед)
Резерви13. Исмаил Чипе, 5. Алпаслан Йозтюрк, 15. Ерик Пулгар, 24. Каан Арслан, 53. Баръш Йълмаз, 54. Емре Кълънч

БарселонаБАРСЕЛОНА: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Сержиньо Дест  (56  4. Роналд Араухо), 3. Жерар Пике (80  15. Клеман Лангле) , 24. Ерик Гарсия , 18. Жорди Алба , 5. Серхио Бускетс , 16. Педри , 21. Френки де Йонг (68  30. Гави ), 19. Феран Торес,  11. Адама Траоре (46  7. Усман Дембеле), 25. Пиер Емерик Обамеянг  (80  9. Мемфис Депай)
Резерви13. Нето, 36. Арнау Тенас, 6. Рики Пуч,12. Мартин Брайтуайт,17. Люк де Йонг, 22. Оскар Мингеса, 28. Нико Гонсалес

Стадион: Неф Стейдиъм
Съдия: Даниеле Орсато
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия