Лудогорец загуби с 0:2 домакинството си на Славия (Прага) в първата си среща от основната фаза на Лига Европа. Чехите поведоха в 37-ата минута с попадение на Матей Юрашек, който се разписа при първия точен удар за гостите в срещата на "Хювефарма Арена". В 65-ата минута Моймил Хитил удвои преднината на Славия, а до края не паднаха нови попадение.

Поражението е първо за Лудогорец под ръководството на Захари Сираков - след 7 победи и 1 равенство.

От този сезон вече няма групи в евротурнирите, а се играе на принципа на шампионат. Всеки отбор се изправя срещу осем различни съперници. Освен на Славия (Прага), "орлите" ще домакинстват още на Атлетик (Билбао), АЗ Алкмаар и Мидтиланд, а ще гостуват на Виктория (Пилзен), Андерлехт, Лацио и Лион.

За мача с чехите тази вечер Захари Сираков избра да започне с доста офанзивна схема. В предни позиции треньорът на Лудогорец пусна титуляри Кайо Видал, Рик Джонатан, Руан Kруз и Квадво Дуа.

Още в петата минута "орлите" имаха отличен шанс да поведат. Кайо Видал се озова сам срещу вратаря Антонин Кински, но избърза с удара и стреля неточно. В 19-ата минута Рик Джонатан шутира от дистанция, топката прелетя встрани от целта. Малко по-късно 19-годишният сенегалец Ел Хаджи Малик Диуф стреля с глава, но неточно.

В 37-ата минута Славия откри резултата. Юрашек бе забравен от защитата на домакините и получи топката в наказателното поле. Въпреки грешката "орлите" имаха достатъчно време да блокират играча на гостите, но не го направиха и от малък ъгъл със силен удар Падт бе пронизан.

В добавеното време от първата част Лудогорец вкара гол,но той не беше зачетен. Сон се пребори в наказателното поле на Славия с бранител на гостите и с глава преодоля вратаря, но реферът прецени, че бранителят е направил нарушение.

Началните минути на второто полувреме бяха скучни. В средата на частта обаче гостите от Чехия се активизираха и Ел Хаджи Малик Диуф направи много сериозен пропуск, след като сам срещу Падт не успя да го преодолее. Стражът на "орлите" спаси с крак.

В 65-ата минута обаче на Падт му се наложи да вади топката за втори път от вратата си. След центриране от корнер резервата Моймил Хитил бе оставен непокрит и oтблизо се разписа - 0:2.

Въпреки извършените смени, "орлите" така и не намериха верния път към вратата на Славия (Прага) и нямаха сили дори за почетен гол.

Втората среща на Лудогорец от същинската фаза на Лига Европа е след седмица, и то отново срещу чехи - гостуване на Виктория (Пилзен) (на 3 октомври от 22:00 часа).

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ (Прага) 0:2
0:1 Матей Юрашек (37), 0:2 Моймил Хитил (65)

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.
 Oтличен шанс за Лудогорец да поведе. Кайо Видал беше изведен на добра позиция за стрелба от Руан Круз, шутира, но неточно.
19 - Опасен удар на Рик Джонатан, топката прелетя покрай дясната греда на вратата на Славия (Прага).
37  ГОЛ! 1:0 за Славия (Прага). Mатей Юрашек беше изпуснат от защитата на Лудогорец, получи топката в наказателното поле от Томаш Хори и от малък ъгъл със силен удар реализира във вратата на Серджио Падт.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+1  Отменен гол на Сон заради нарушение срещу противник.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Oтменен гол на Славия (Прага) заради засада.
65  ГОЛ! Моймил Хитил бележи за 2:0 за Славия (Прага). Резервата на гостите беше оставен непокрит в близост до точката на дузпата след центриране от корнер и се разписа.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача.

PFK Ludogorets 1945 Razgrad
ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 30. Педро Нареси  (66  18. Ивайло Чочев), 6. Якуб Пьотровски (к) (74  23. Дерой Дуарте), 7. Рик Джонатан (84  19. Георги Русев), 11. Кайо Видал  (74  77. Ерик Маркус), 12. Руан Круз, 9. Квадво Дуа (66  20. Агибу Камара)
Резерви: 39. Хендрик Бонман, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 14. Дени Групер, 15. Едвин Куртулуш, 18. Ивайло Чочев, 19. Георги Русев, 20. Агибу Камара, 23. Дерой Дуарте, 42. Симеон Шишков, 77. Ерик Маркус, 82. Иван Йорданов
Треньор: Захари Сираков

СЛАВИЯ (Прага): 31. Антонин Кински, 3. Томаш Холеш, 4. Давид Зима, 18. Ян Борил (к) , 6. Конрад Валем, 19. Мърфи Дорли, 10. Христос Зафейрис, 12. Ел Хаджи Малик Диуф  (74  33. Ондрей Змрзлу), 35. Матей Юрашек  (60  32. Ондрей Лингър) , 25. Томаш Хори  (60  13. Моймир Хитил ), 17. Лукаш Провод
Резерви: 24. Алеш Мандус, 50. Филип Славата, 2. Степан Чалупек, 13. Моймир Хитил, 14. Симион Мичеш, 28. Филип Пребъсъл, 32. Ондрей Лингър, 33. Ондрей Змрзлу, 46. Микулаш Конечни, 48. Доминик Пех, 53. Даниел Тула
Треньор: Индържих Тръпишовски

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Жером Бризар (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР