Ботев Пловдив допусна тежка загуба с 0:4 от Панатинайкос на "Колежа" в реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа и с общ резултат 1:6 отпадна от гръцкия гранд. Александър Йеремеев (6, 50) вкара два гола, един добави Филип Джуричич (45+2), а в 34-ата минута се стигна и до автогол на Антъни Уджа, който след това се контузи и бе заменен принудително. "Канарчетата" все пак продължават участието си в турнира Лига на конференциите, където ще имат за съперник босненския Жрински Мостар. ПАО пък ще срещне нидерландския гранд Аякс в следващия кръг от тази надпревара, след като тимът от Амстердам спечели с 3:1 при визитата си на Войводина Нови Сад и с общ резултат 4:1 отстрани сърбите.

"Канарчетата" нямаха поражение в евротурнирите вече 12 поредни домакинства. За последно те загубиха от друг гръцки гранд през 1993 година - Олимпиакос.

Бултрасите направиха страхотна хореография преди началото на срещата, но за съжаление техните любимци инкасираа гол още в 6-ата минута. Филип Джуричич получи в половината на Ботев и изведе в коридор Филип Младенович, който чукна топката към Йеремеев, който във втори пореден мач наказа пловдивчани, разписвайки се за 0:1.

Ботев опита да отговори в 22-ата минута, когато Нвачукву проби отдясно, влезе в наказателното поле, освободи се с финт от защитник и пробва нещо средно между удар и центриране, с което стражът на Панатинайкос се справи. Пет минути след това късметът не беше с Ботев след мощен удар на Николай Минков, който едва не счупи горната греда.

В 34-ата минута след удар на Джуричич топката се отби в главата на Антъни Уджа и влезе неспасяемо във вратата на Бернат за 0:2, а пет минути след това Бакасетас нацели горната греда с изстрел от далечна дистанция. Антъни Уджа пък беше принудително заменен след сблъсък с Тамм в наказателното поле. Нападателят падна тежко и беше изведен на носилка със съмнения за сериозна контузия в коляното.

Във втората минута на добавеното време на първата част Ботев инкасира и трети гол. Сирики Диабате сгреши, след като не успя да изчисти топката силно в предни позиции. Това позволи на Манчини да отнеме и да влезе в наказателното поле, след което подаде към свободния Филип Джуричич, който прати топката в мрежата за 0:3.

След почивката в 50-ата минута Янис Коцирис изведе Йеремейеф с меко подаване, а нападателят технично копна топката над вратаря Бернат и отбеляза за 0:4. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но ВАР показа, че страничният съдия е сбъркал, въпреки че останаха съмнения и за решението на видео системата.

В 72-рата минута Мартин Секулич не успя да намери очертанията на вратата след удар с глава. Две минути по-късно Бернат предотврати сигурен гол при удар на Йеремейеф. В 86-ата минута Бернат спаси удар и на излезлия сам срещу него Димитрис Лимниос.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - ПАНАТИНАЙКОС 0:4
(1:2 след първия мач, общ резултат 1:6)
0:1 Александър Йеремеев (6), 0:2 Антъни Уджа (34-автогол), 0:3 Филип Джуричич (45+2), 0:4 Александър Йеремеев (50)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
6 - ГОЛ за Панатинайкос! Младенович и Джуричич комбинираха по десния фланг и последният отправи остър пас в наказателното поле, където Йеремеев се бе вклинил между Диабате и Конте, за да вкара отблизо за 0:1.
12 - Минков центрира в наказателното поле, но там Константинос Балоянис се размина с топката.
22 - Кристиан Нвачукву навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, който обаче бе отразен от Бартоломей Дронговски.
27 - ГРЕДА за Ботев Пд!  Николай Минков и той отправи силен изстрел извън наказателното поле, но уцели напречната греда.
33 - АВТОГОЛ на Ботев Пд! Дронговски хвърли силно топката към Филип Джуричич, срещу когото Нвачукву извърши нарушение в близост до наказателното поле. След последвалото центриране топката стигна до Джуричич, който стреля към вратата, топката се отклони в глава на Антъни Уджа и влетя в мрежата за 0:2.
39 - ГРЕДА за Панатинайкос! Бакасетас нацели горната греда с изстрел от далечна дистанция.
43 - Принудителна смяна за домакините, след като Антъни Уджа се контузи и на негово място влезе Мартин Секулич.
45+2 - ГОЛ за Панатинайкос! Грешка на Диабате позволи на Манчини да овладее топката, да навлезе в наказателното, където пусна към Джуричич, който се разписа отблизо за 0:3.
45+3 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОЛ за Панатинайкос! Йеремеев бе изведен зад отбраната на "канарчетата" и преодоля вратаря за 0:4.
58 - Дронговски улови топката след изстрел на Самуел Акере.
61 - Бернат успя да избие топката след удар, отправен от Даниел Манчини.
72 - Мартин Секулич не успя да намери очертанията на вратата след удар с глава.
74 - Бернат спаси опасен удар на Йеремеев и предотврати нов гол във вратата си.
86 - Димитрис Лимниос се озова очи в очи с Бернат, но стража на Ботев успя да отрази удара му.
90+4 - Шпорар бе изведе сам срещу Бернат, който спаси с крак и неговия удар.
90+5 - Край на мача! Ботев Пловдив загуби с 0:4 от Панатинайкос и отпадна от Лига Европа, но продължава в турнира Лига на конференциите, където ще срещне босненския Жрински Мостар.

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат – 27. Сирики Диабате  (467. Самуел Акере), 19. Антоан Конте , 5. Йонас Там – 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето‘о, 20. Антонио Перера, 38. Константинос Балоянис (596. Андрей Йорданов (6428. Янис Карабельов)) - 10. Ивелин Попов (К) (4688. Ален Корошец), 11. Антъни Уджа  (439. Мартин Секулич ), 40. Кристиан Нвачукву
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 6. Андрей Йорданов, 7. Самюел Акере, 9. Мартин Секулич, 16. Матиюс Ремейкис, 21. Никола Илиев, 28. Янис Карабельов, 42. Ивайло Видев, 88. Ален Корошец, 99. Алекс Мараш
Треньор: Душан Керкез

Панатинайкос: 69. Бартломей Дронговски – 27. Янис Коцирас (К), 15. Сверир Ингасон, 21. Тин Йедвай  (4620. Неманя Максимович), 25. Филип Младенович - 55. Уилиан Арао, 16. Адам Гнезда Черин (736. Карлос Зека) – 17. Даниел Манчини (6210. Тете), 11. Анастасиос Бакасетас, 31. Филип Джуричич  (7318. Димитрис Лимниос) – 29. Александър Йеремеев   (799. Андраж Шпорар)
Резерви: 1. Юри Лодигин, 81. Клидман Лило, 2. Йоргос Ваянидис, 6. Карлос Зека, 9. Андраж Шпорар, 10. Тете, 18. Димитрис Лимниос, 20. Неманя Максимович, 30. Адриано Брегу, 32. Джордж Балдок, 36. Йоргос Катрис, 77. Бенямин Вербич
Треньор: Диего Алонсо

Стадион: „Христо Ботев“, Пловдив
Съдия: Даниел Шлагер (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР