Рома спечели с 3:0 домакинството си на финландския ХИК Хелзинки в мач от група "С" на Лига Европа. Отборът на Жозе Моуриньо беше с човек повече на терена още от 15-ата минута. Тогава капитанът на гостите Миро Тенхо бе изгонен за нарушение срещу Андреа Белоти.

Почивката дойде при 0:0, а в началото на втората част Моуриньо пусна Пауло Дибала в игра. Именно той откри резултата само секунди след появата си - 1:0.

Николо Дзаниоло също имаше голям принос за победата. Негов пробив и опит за подаване доведоха до гола на Лоренцо Пелегрини в 49-ата минута - 2:0.

Дзаниоло асистира за третото попадение, което бе дело на Андреа Белоти в 68-ата минута. Бившият нападател на Торино за първи път бе титуляр за "вълците" и отбеляза дебютен гол за Рома - 3:0.

Отборът на Моуриньо записа първата си победа в групата, след като преди седмица загуби с 1:2 гостуването на Лудогорец в Разград. Следващите два мача на "вълците" в Лига Европа са срещу лидера в групата Бетис, който е пълен актив от 6 точки.