Луда вечер за Лудогорец, Рома и Моуриньо на колене в Разград ВИДЕО

Каули Оливейра и новото попълнение Нонато герои за българския шампион

снимка: Антон УЗУНОВ
1 от 11

Лудогорец подчини носителя на трофея в Лигата на конференциите Рома с 2:1 и поднесе изненадата в първия кръг на срещите от група "C" на Лига Европа. Каули Оливейра (72) даде аванс на "орлите", но резервата Елдор Шомородов (86) изравни. Радостта на "вълците" бе кратка и новото попълнение Нонато (88) донесе трите точки на българския шампион. В другата среща от тази група Бетис спечели с 2:0 при визитата си на ХИК (Хелзинки) във Финландия.

Играчите на Анте Шимунджа пропуснаха златен шанс още в 4-ата минута, когато Кирил Десподов пусна хубав пас към Текпетей, който бе сам на празна врата, но не успя да стигне до топката.

В 12-ата минута Лоренцо Пелегрини шутира силно пред дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Серджио Падт. Лека полека "вълците" взеха инициативата, но не застрашаваха сериозно вратата на Падт.

В 32-ата минута Сисиньо центрира към Тиаго, но вратарят Миле Свилар боксира. След това гостите натиснаха в края на първата част и изпусна няколко изгодни положения за гол. В 35-ата минута Падт отрази изстрел на Лоренцо Пелегрини, а при следващия корнер Джанлука Манчини уцели страничния стълб. Секунди по-късно Антон Недялков самопожертвователно блокира с глава мощен удар на Дибала.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)'

Малко след почивката Лоренцо Пелегрини бе изведен на добра позиция зад отбраната на "орлите", но прехвърли не само Серджио Падт, но и вратата. Лудогорец погледна малко по-сериозно в предни позиции и в 58-ата минута Якуб Пьотровски шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Миле Свилар. Четири минути след това Витри центрира към Десподов, който надскочи бранителите, но не успя да насочи точен удар. Секунди след това Каули опита късмета си, но шутира неточно покрай вратата.

В 69-ата минута Лоренцо Пелегрини шутира от пряк свободен удар над вратата на Серджио Падт. Само три минути по-късно В 72-ата минута Фон Витри пропусна топката за Каули Оливейра, а бразилецът премина като на шпалир през защитниците на Рома и хладнокръвно прати топката във вратата на Миле Свилар за 1:0. Две минути след гола Каули можеше да удвои, след като получи остро подаване от Текпетей в наказателното поле и стреля с левия крак, но покрай гредата.

В 83-ата минута Оливие Вердон се отличи с ключова намеса, изчиствайки топката преди голлинията. Три минути след това Лоренцо Пелегрини центрира в наказателното поле, а непокритият Елдор Шомуродов заби с глава топката във вратата на Серджио Падт за 1:1. Радостта на Рома обаче беше кратка. Две минути по-късно Рик Джонатан върна към влезлия като резерва Нонато, който преодоля Рожер Ибанес и вкара топката за втори път във вратата на Свилар.

В добавеното време отново Нонато беше близо да вкара, но изстрелът му профуча край напречната греда на Свилар. В последните секунди Рома създаде много опасна ситуация, след като Пелегрини подаде към Дибала вляво, но ударът на аржентинеца от малък ъгъл прати топката встрани от вратата.

ЛУДОГОРЕЦ - РОМА 2:1
1:0 Каули Оливейра (72), 1:1 Елдор Шомородов (86), 2:1 Нонато (88)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Браян Кристанте, но реферът подмина ситуацията.
4 - Лудогорец пропусна златен шанс да поведе в резултата, след като Кирил Десподов пусна хубав пас към Текпетей, който бе сам на празна врата, но футболистът на "орлите" не успя да стигне до топката.
8 - Лоренцо Пелегрини падна в наказателното поле и целият отбор на Рома поиска дузпа, но Грейг Поусън подмина ситуацията и нямаше сигнал от ВАР.
12 - Пелегрини се промъкна с дрибъл до границата на наказателното поле и шутира, но Падт внимаваше и улови топката.
21 - Центриране за Рома от корнер, но защитниците на "орлите" се справят и чистят топката.
23 - Крис Смолинг центрира в наказателното поле на българския тим, но не намери свои съотборник.
29 - Десподов падна в наказателното поле на гостите след дръпване на Джанлука Манчини още извън пеналта, но не последва дузпа.
32 - Сисиньо получи от Десподов и центрира отляво, а вратарят Миле Свилар боксира топката.
34 - Дибала, Кристанте и Пелегрини разиграха заучено положение при пряк свободен удар. В крайна сметка ударът на Пелегрини бе блокиран и топката излезе в корнер.
35 - След центрирането от корнера Серджио Падт спаси удар на Пелегрини и изби в нов корнер.
35 - ГРЕДА за Рома! След новото центриране Джанлука Манчини отправи удар с глава и топката се отби в страничната греда.
38 - При центриране от пряк свободен удар топката не бе изчистена добре и Пауло Дибала нанесе мощен удар, но Антон Недялков застана на пътя на топката и изби с глава.
45 - Каули Оливейра проби в наказателното поле на "вълците" и Смолинг блокира удара му.
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Лоренцо Пелегрини бе изведен зад защитата на "орлите" и искаше да прехвърли Серджио Падт, но прехвърли и вратата.
55 - Бърнард Текпетей загуби битката за топката с Рожер Ибанес в наказателното поле на гостите.
58 - Удар на Якуб Пьотровски от границата на наказателното поле право в ръцете на Свилар.
60 - Текпетей фаулира Ибанес при атака в пеналта на Рома.
62 - Фон Витри проби отдясно и центрира, но Десподов не успя да нанесе удар с глава.
63 - Каули Оливейра шутира неточно от средна дистанция покрай вратата на Миле Свилар.
69 - Лоренцо Пелегрини шутира от пряк свободен удар пред наказателното поле, пращайки топката над вратата.
70 - Бърнард Текпетей отправи много неточен удар.
72 - ГОООЛ за Лудогорец! Каули Оливейра нахлу в наказателното поле на гостите без никакви проблеми и с премерен удар прати топката във вратата за 1:0.
74 - Каули получи остро подаване от Текпетей в наказателното поле и стреля с левия крак, но покрай гредата.
83 - Оливие Вердон се отличи с ключова намеса, след като изчисти преди голлинията.
83 - След центрирането от корнера Лоренцо Пелегрини пропусна златна възможност за изравнителен гол от изгодна позиция, пращайки топката покрай вратата.
86 - ГОЛ за Рома! Лоренцо Пелегрини центрира в наказателното поле, а Елдор Шомуродов заби топката във вратата на Падт с глава.
88 - ГОООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан върна към влезлия като резерва Нонато, който преодоля Рожер Ибанес и вкара топката за втори път във вратата на Свилар за 2:1.
90+2 - Нонато пое на гърди и отправи удар от далечна дистанция, но малко над вратата на гостите.
90+4 - Серджио Падт изби в корнер след центриране на Леонардо Спинацола.
90+4 - Неточен удар на Бърнард Текпетей при контраатака, в която четирима от Лудогорец бяха срещу двама от Рома.
90+5 - Дибала пропусна страхотна възможности и шутира в аут.
90+2 - Край на мача! Лудогорец надви Рома с 2:1 и стартира с победа в група "C" на Лига Европа.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 24. Оливие Вердон, 16. Аслак Фон Витри (875. Георги Терзиев), 3. Антон Недялков , 95. Каули Оливейра (8790. Спас Делев), 6. Якуб Пьотровски, 23. Кафумана Мануел Шоу (7720. Нонато ), 37. Бърнард Текпетей, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов (7173. Рик Джонатан)
Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Гропер, 20. Нонато, 32. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 75. Петър Георгиев, 79. Тихомир Димитров, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Рома: 99. Миле Свилар, 23. Джанлука Манчини (7562. Кристиан Волпато), 6. Крис Смолинг, 3. Рожер Ибанес, 19. Зеки Челик, 4. Браян Кристанте (7552. Едоардо Бове), 8. Неманя Матич (7620. Мохамед Камара), 7. Лоренцо Пелегрини, 59. Никола Залевски (6737. Леонардо Спинацола), 21. Пауло Дибала, 11. Андреа Белоти (6714. Елдор Шомородов )
Резерви: 1. Руи Патрисио, 63. Пиетро Боер, 14. Елдор Шомуродов, 17. Матиас Вина, 20. Махомед Камара, 37. Леонардо Спинацола, 52. Едоардо Бове, 62. Кристиан Волпато, 65. Филипо Трипи
Треньор: Жозе Моуриньо

Стадион: Хювефарма Арена, Разград
Съдия: Крейг Поусън (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия