Рома размаза у дома Шахтьор (Донецк) с 3:0 в първия 1/8-финален мач между двата тима в Лига Европа. Лоренцо Пелегрини (23) след пас на Педро, Стефан Ел Шаарави (73) след асистенция на Борха Майорал и Джанлука Мансини (77) с глава бяха точни за убедитения успех на "вълците". За Шахтьор 76 минути игра бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш, но бразилският нападател пропусна две добри възможности за гол и не помогна на „миньорите“ да избегнат категоричната загуба.

В друга среща от тази фаза Гранада срази гостуващия Молде с 2:0. Головете за испанския тим реализираха Хорхе Молина (26) и Роберто Солдадо. Гостите от Норвегия усложниха задачата си в заключителните минути от срещата, след като в 71-ата минута останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт и червен картон на Мартин Елингсен.

Реваншите са точно след седмица на 18 март от 19:55 часа българско време.