Сасуоло оглави Група "F" на Лига Европа след домакинска победа с 3:0 над Атлетик (Билбао) с три попадения след почивката.

Първият гол падна в 60-ата минута, когато испанецът Пол Лирола откри за 1:0 след хубава самостоятелна изява. Пет минути по-късно Билбао пропусна нов шанс в лицето на Ариц Адурис, който стреля край дясната греда.

Грегори Дефрел обаче не сгреши за италианския състав в 75-ата минута и вкара за 2:0, а 82-ата Дефрел намери Матео Политано, който бе точен за крайното 3:0.

В другата среща от групата Рапид (Виена) обърна Генк и спечели домакинството си. Гостите откриха в 29-ата след хубав удар ото около 25 метра на Леон Бейли.

В 51-ата минута обаче Стефан Шваб изравни за 1:1, а само осем минути по-късно, в 59-ата Жоелинтон демонстрира качествата си и с точен изстрел в долния десен ъгъл направи резултата 2:1 за Рапид Виена.

В 60-ата минута Омар Коли си отбеляза автогол за 3:1, а крайното 3:2 бе оформено от Леон Бейли, който вкара втория си гол в мача, от дузпа в 90-ата минута.