Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

ЦСКА допусна домакинска загуба с 1:2 от ФК Копенхаген в първата среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа, в която главно действащо лице беше съдията от Белгия Барт Вертентен. Реферът удари сериозно рамо на датчаните, след като първо изгони пресилено Божидар Чорбаджийски в 41-ата минута, а в 74-ата подари дузпа на гостите, която беше реализирана от Кенан Кодро за пълния обрат в тяхна полза. Така задачата на ЦСКА се усложни преди реванша в Копенхаген след седмица - на 16 август от 19:30 часа.

В срещата, която се игра при отлична атмосфера на "Васил Левски", Мауридес успя да открие резултата в 15-ата минута. На бразилския таран асистира Кирил Десподов. Гостите от Дания изравниха в 64-ата след попадение на резервата Денис Вавро.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Проблемите за ЦСКА и Ел Маестро започнаха още преди мача. На тренировката вчера тежко се контузи Жеферсон, който скъса връзки на коляното и ще бъде опериран. Мястото му сред титулярите зае Ангел Лясков. Младокът се представи добре на левия бек и игра цял мач срещу ФК Копенхаген. По време на двубоя пък травма получи Едвин Джеси, което накара Ел Маестро да извършва принудителна смяна. Освен това ЦСКА трябваше да се справя и без наказаните си титуляри Николай Бодуров и Кристиян Малинов. Както е известно, извън строя поради травми са още Станислав Манолев и Енрике Рафаел.

В началото играта беше равностойна. Феновете на ЦСКА обаче бързо бяха подразнени от съдията. В 9-ата минута защитник на гостите върна лошо към вратаря Йесе Йоронен, а Мауридес атакува топката. Вратарят на датчаните улови, но сигнал за двоен удар не последва. В 12-ата пък беше маркирана несъществуваща засада на Десподов, с което бе спряна опасна атака на домакините.

В 15-ата трибуните на "Васил Левски" "изригнаха"! Десподов напредна към вратата на ФК Копенхаген и пусна извеждащо подаване вляво в наказателното поле към нахлуващия Мауридес, който преодоля Йоронен с удар по земя - 1:0.

В 20-ата гостите удариха греда чрез Даме Н`Дойе, а в 36-ата Джеси напусна принудително поради контузия. На мястото му се появи Жоржиньо, който доигра срещата.

Четири минути преди почивката се стигна до изгонването на Чорбаджийски. Родният национал получи пресилен червен картон. Защитникът влезе в единоборство с Н`Дойе в близост до центъра на терена, удари го с ръка в лицето, за което съдията Барт Вертентен прецени, че трябва да го изгони. Задачата пред "армейците" се усложни доста, след като те трябваше да играят с човек по-малко цялото второ полувреме. Избраниците на Ел Маестро все пак се бориха храбро и не позволиха на съперника да ги надиграва.

Гостите започнаха активно след почивката и Черниаускас имаше повече работа в сравнение първите 45 минути. Стражът на ЦСКА спаси удар на Расмус Фалк, а малко след това изстрел на Кодро излезе в аут. Натискът на датчаните се засили, а в 64-ата минута падна изравнителното попадение. Резервата Денис Вавро прониза Черниаускас с топовен изстрел от дистанция - 1:1.

В 74-ата съдията отново се прояви, подарявайки дузпа на гостите, маркирайки нарушение на Десподов срещу Бойлесен. Кенан Кордо отбеляза от бялата точка - 1:2, като Черниаускас беше близо до спасяване на удара му, но топката все пак се озова във вратата му. До края "червените" не създадоха положения пред датската врата и се стигна до домакинската загуба от коравия противник.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

ЦСКА - ФК КОПЕНХАГЕН 1:2
1:0 Mayридес (15), 1:1 Денис Вавро (64), 1:2 Кенан Кодро (74-дузпа)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 - "Aрмейците" организират контраатака, Тиаго опита подаване към Джеси, но защитник на ФК Копенхаген пресече.
9   Защитник на гостите върна лошо към вратаря Йесе Йоронен, а Мауридес атакува топката. Вратарят на датчаните улови, но сигнал за двоен удар не последва.
12  Втора спорна ситуация в мача. Джеси получи подаване от Рубен Пинто пред дъгата на наказателното поле, крилото на ЦСКА опита пас към Десподов, но страничният съдия маркира засада.
* Повторенията показаха, че Десподов не беше в засада.
13 - Удар на Тиаго Родригес е спасен от Йесе Йоронен.
15  ГОООЛ! ЦСКА повежда с гол на Мауридес - 1:0! Десподов напредна към вратата на датчаните и пусна извеждащо подаване вляво в наказателното поле към нахлуващия Мауридес, който преодоля Йоронен с удар по земя.
17 - Едвин Джеси падна, хващайки се за дясното бедро. Ще му бъде оказана медицинска помощ.
20  ГРЕДА за Копенхаген! Даме Н`Дойе отправи удар, който срещна напречната греда на вратата на ЦСКА.
20 - Джеси се връща в игра след оказаната му медицинска помощ.
21 - Удар на Фишер, топката прелетя над вратата на "червените".
32 - Виктор Фишер стреля, играч в червено отклони и топката прелетя покрай вратата на Черниаускас.
33  Първи жълт картон в мача, Десподов беше фаулиран от Расмус Фалк, за което беше санкциониран от съдията Барт Вертентен.
36  Eл Маестро извършва принудителна смяна. Получилият контузия по-рано Едвин Джеси не може да продължи, Жоржиньо влиза в игра.
41  ЧЕРВЕН КАРТОН! ЦСКА остава с човек по-малко, Божидар Чорбаджийски е изгонен с директен червен картон. Защитникът влезе в единоборство с Даме Н`Дойе в близост до центъра на терена, удари го с ръка в лицето, за което съдията Барт Вертентен прецени, че трябва да го изгони. Червеният картон на българския национал обаче е доста пресилен.
44  Ел Маестро реагира, вкарвайки Александър Дюлгеров в защитната линия. Замененият е Тиаго Родригес.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+2  Смяна и при датчаните. Андреас Биеланд отстъпи място на Денис Вавро.
45+3  Пропуск на Кенан Кодро, който засече топката опасно с глава, но за късмет на българите в аут.
45+4 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  Далечен удар на Расмус Фалк затрудни Черниаускас, вратарят на ЦСКА все пак спасява.
54  Жълт картон за Лясков, който фаулира Виктор Фишер.
61  Роберт Сков влиза на мястото на Николай Томсен.
64  ГОЛ! Копенхаген изравнява - 1:1! Резервата Денис Вавро прониза Черниаускас с топовен изстрел от дистанция.
68 - Удар на Петер Анкерсен прелетя на сантиметри от дясната греда на ЦСКА.
74  ДУЗПА за Копенхаген! Датчаните получават голям подарък от съдията! Николай Бойлесен се строполи на земята, а реферът Барт Вертентен отсъди фаул на Десподов срещу играча на гостите, посочвайки бялата точка.
74  ГОЛ! Кенан Кодро бележи - 1:2. Черниаускас за малко да спаси, топката обаче се озова в мрежата му.
78  Десподов е заменен от Валентин Антов.
81  Жълт картон за Рубен Пинто.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА загуби с 1:2 от ФК Копенхаген.

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 27.Борис Секулич, 25.Стивън Перейра, 4.Божидар Чорбаджийски , 14.Ангел Лясков , 6.Рубен Пинто , 16.Жанио Бикел, 19.Кирил Десподов (78  26.Валентин Антов), 20.Тиаго Родригес (44  23.Александър Дюлгеров), 8.Едвин Джеси (36  7.Жоржиньо), 9.Мауридес
Резерви: 1.Данте Стипица, 23.Александър Дюлгеров, 2.Стойчо Атанасов, 26. Валентин Антов, 7.Жоржиньо, 28.Пламен Гълъбов, 10.Евандро
Треньор: Нестор Ел Маестро

ФК КОПЕНХАГЕН: 21.Йесе Йоронен, 22.Петер Анкерсен, 4.Сотирис Папаянопулос, 5.Андреас Биеланд (45+2  19.Денис Вавро ), 20.Николай Бойлесен, 8.Николай Томсен (61  29.Роберт Сков), 33.Расмус Фалк (76  16.Ян Грегуш), 10.Карлос Зека, 7.Виктор Фишер, 14.Даме Н`Дой, 11.Кенан Кодро
Резерви: 1.Стефан Андерсен, 3.Пиер Бенгтсон, 6.Вилиам Квист, 16.Ян Грегуш, 19.Денис Вавро, 26.Карло Холсе, 29.Роберт Сков
Треньор: Столе Солбакен

София, "Васил Левски"
Съдия: Барт Вертентен (Белгия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия