Капитанът на българския национален отбор Георги Костадинов дебютира за новия си отбор АПОЕЛ (Никозия), който завърши 0:0 при гостуването на казахстанския Кизилжар и с общ резултат 1:0 се класира за плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите.

31-годишният полузащитник премина в АПОЕЛ преди две седмици и до момента беше играл само в една приятелска среща срещу Олимпиакос (Никозия), но днес игра цял мач и получи жълт картон в 70-ата минута за нарушение. Малко преди това домакините от Кизилжар стигнаха до удар в гредата след засичане с глава на Марк Гурман. В последните минути казахстанците опитаха да застрашат вратаря Вид Белец с дълги топки, но защитата на АПОЕЛ се справи добре.

Кипърският тим АПОЕЛ продължава към плейофите, където очаква победителя от двойката Юргорден (Швеция) – Сепси (Румъния). По всяка вероятност това ще бъдат шведите, които в първата среща спечелиха с 3:1 като гости.