ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски загуби с 0:2 от Айнтрахт (Франкфурт) и се прости с мечтата за класиране в групите на Лигата на конференциите. Първата среща в София завърши 1:1 след страхотен гол на Асими Фадига в последните секунди. В реванша във Франкфурт обаче футболистите на Николай Костов не издържаха в края и преклониха глава пред немския тим, който спечели Лига Европа през 2022 г.

В 79-ата минута Джесик Нганкам даде преднина на Айнтрахт след асистенция на Марио Гьотце. В 86-ата Елис Скири подпечата успеха на домакините - 2:0. Така само с два точни удара в реванша Айнтрахт е краен победител (3:1 общ резултат) и ще играе в групите на третия по сила европейски клубен турнир за сметка на Левски.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Дарлан и Келиан Ван дер Каап стартираха от първата минута на стадион "Дойче Банк Парк". Този път на пейката останаха Асен Митков и Джавад Ел Джемили. "Сините", които играха в жълто тази вечер, се радваха на мощна подкрепа от трибуните, където присъстваха 2900 левскари. Те отново почетоха паметта на загиналите свои съмишленици от Габрово - четиримата привърженици, загубили живота си при катастрофата край село Българево след първия мач с Айнтрахт. На стадион "Дойче Банк Парк" беше разпънат специален транспарант с надпис "Четири сини ангели в Небесното царство отлетяха. Никога няма да бъдете забравени!".

Голямата звезда на немския тим - Рандал Коло Муани, който е пред трансфер в ПСЖ, липсваше тази вечер, след като беше извън групата. Именно френският национал вкара във вратата на Пламен Андреев преди седмица в София. Тази вечер го нямаше и Йеспер Линдстрьом, който Айнтрахт продаде на Наполи.

"Сините" стартираха добре във Франкфурт. Във втората минута Уелтън отне топката от противник и проби отляво, след което стреля от малък ъгъл, но ударът му бе блокиран. Домакините пренесоха играта в половината на Левски в следващите минути, но не създадоха опасности пред Пламен Андреев. В 20-ата минута Аарънсон пробва удар от границата на наказателното поле, Жереми Петрис бе перфектно позициониран и блокира.

Пет минути по-късно Омар Мармуш бе изведен очи в очи с Андреев и с прецизен удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата му. Попадението обаче беше правилно отменено заради засада на Мармуш. Секунди след това той отново остана сам срещу българския страж. Андреев този път се справи блестящо и отрази, но така или иначе египтянинът отново бе в нередовна позиция.

Малко по-късно Кристиян Якич се контузи и бе заменен принудително от Уго Ларсон. До почивката имаше още една ситуация пред вратата на Левски. В 41-ата минута Марио Гьотце нанесе неточен и слаб удар, който дори не успя да изкара извън очертанията на терена, Андреев догони топката, върна я в наказателното си поле и я улови.

В 49-ата минута Жереми Петрис сгреши в наказателното поле на Левски и подари топката на домакините, Марио Гьотце стреля отблизо, Андреев отрази. Последва добавка на Мармуш, ударът му беше блокиран от бранител в жълто. В 58-ата минута Костов извърши първа смяна - Дарлан отстъпи място на Асен Митков.

В 62-ата минута Гьотце нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но над вратата на Левски. В 74-ата Андреев отново се прояви с отлична намеса, този път след изстрел на резервата Нганкам, като и този път беше маркирана засада. Секунди по-късно Рикардиньо беше нокаутиран от Робин Кох, който го удари в лицето и му отвори арката. Бразилецът беше около три минути извън терена, където медицинският екип на "сините" бинтова главата му.

Малко след това и Тута стреля, топката прелетя над вратата на Левски. Натискът на домакините се засили още повече и в 79-ата минута те успяха да поведат. Ебимбе подаде на Марио Гьотце в наказателното поле на Левски, опитният германец продължи към Джесик Нганкам, който опъна мрежата зад Андреев с удар в близкия ъгъл - 1:0.

В 83-ата минута Костов извади Келиан Ван дер Каап и Рикардиньо, а в игра влязоха героят от първия мач Асими Фадига и Джавад Ел Джемили. Нидерландкият защитник беше като обезумял и изля гнева си, изритвайки медицинската чанта, както и една от бутилките с вода край тъчлинията.

В 85-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Айнтрахт след корнер, Фадига стреля от воле, което бе блокирано от бранител на домакините. В ответната атака Айнтрахт стигна до втори гол и окончателно отказа Левски. Нганкам комбинира с Ебимбе, който му върна, нападателят продължи към Елис Скири, а той засече в мрежата на Пламен Андреев за 2:0.

В добавеното време Андриан Краев нанесе силен изстрел от 20-ина метра, но без успех. Така Левски напуска европейската сцена на прага на групите на турнира Лига на конференциите.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

АЙНТРАХТ - ЛЕВСКИ 2:0 (3:1 oбщ резултат)
1:0 Джесик Нганкам (79), 2:0 Елис Скири (86)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
2 - Удар на Уелтън е блокиран от съперник.
7 - Добри изяви на Жереми Петрис, който изби топката преди играч на домакините да я насочи към вратата на Пламен Андреев. На позицията беше Ебимбе, който обаче беше блокиран от десния бек на Левски.
13 - Якич и Ааронсон си удариха главите в половината на Айнтрахт, вторият получи тежка аркада край окото.
15 - Играта беше спряна за около две минути заради проблема на Аарънсон.
16 - Тута напредна отдясно и опита центриране, Пламен Андреев излезе и боксира.
18 Жълт картон за Роналдо заради нарушение срещу Улиян Пачо.
25  ОТМЕНЕН ГОЛ! Омар Мармуш се разписа, след като беше изведен сам срещу Андреев, но съдията Алард Линдхут от Нидерландия правилно маркира засада и не зачете попадението.
26  Блестяща намеса на Пламен Андреев! Мармуш отново се озова очи в очи с юношата на Левски, който отлично спаси, но и този път имаше засада.
27 Жълт картон за Цунами.
31  Смяна при домакините - Якич излиза заради контузия, Уго Ларсон се появи в игра.
34 Жълт картон за Кристиан Димитров за фаул срещу Мармуш.
38 Жълт картон за Бута, който фаулира Цунами.
41 - Марио Гьотце нанесе слаб удар, който дори не успя да изкара извън очертанията на терена, като Андреев догони топката, върна си я наказателното поле и я улови.
45 - Добавеното време е 6 минути.
45+6 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Грешка на Жереми Петрис, Гьотце стреля, Андреев се справи oтлично, последва добавка на Мармуш, играч в жълто блокира.
58  Николай Костов извършва първа смяна - Дарлан излиза, в игра се появи Асен Митков.
64  Жълт картон и за Ван дер Каап.
74  Нова отлична проява на Пламен Андреев, който отрази изстрел отблизо на резервата Нганкам, и този път е маркирана засада.
75  Кръв по лицето на Рикардиньо. Нападателят на Левски е с аркада, след като беше ударен от Робин Кох.
78 - Рикардиньо получи медицинска помощ извън игрището и се завърна в игра с бинтована глава.
79  ГОЛ! 1:0 за Айнтрахт след попадение на Джесик Нганкам. Ебимбе подаде на Марио Гьотце в наказателното поле на Левски, опитният германец продължи към Нганкам, който опъна мрежата зад Пламен Андреев с удар в близкия ъгъл.
83  Николай Костов извади Келиан Ван дер Каап и Рикардиньо, в игра влязоха Асими Фадига и Джавад Ел Джемили. Ван дер Каап беше много ядосан, като при излизането от терена изрита медицинската чанта, както и една от бутилките с вода край тъчлинията.
85 - Изстрел от воле на Фадига, но без успех.
86  ГОЛ! Елис Скири бележи за 2:0 за Айнтрахт. След волето на Фадига, което беше блокирано от играч на домакините, те организираха отлична атака, Нганкам комбинира с Ебимбе, който му върна, нападателят продължи към Скири, а той засече в мрежата на Пламен Андреев.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  Топовен изстрел на Краев от дистанция, топката прелетя покрай вратата.
90+4 - Край на мача. Айнтрахт победи с 2:0 Левски и се класира в групите на Лигата на конференциите.

Eintracht Frankfurt
АЙНТРАХТ: 1.Кевин Трап, 35.Тута, 4.Робин Кох, 3.Вилиам Пачо, 26.Дина Емимбе, 6.Кристиян Якич (31  16.Уго Ларсон), 15.Елис Скири, 24.Бута (70  23.Йенс Петер Хауге), 27.Марио Гьотце, 7.Омар Мармуш (70  18.Джесик Нганкам ), 30.Пакстен Аарънсон (83  31.Филип Макс)
Резерви: 33.Йенс Грал, 42.Люк Гауер, 5.Ървойе Смолчич, 16.Уго Ларсон, 18.Джесик Нганкам, 20. Макото Хасебе, 22.Тимоти Чандлър, 23.Йенс Петер Хауге, 31.Филип Макс, 36.Ансгнар Кнауф
Треньор: Дино Топмьолер

PFC Levski Sofia
ЛЕВСКИ: 1.Пламен Андреев, 2.Жереми Петрис, 5.Келиан ван дер Каап (83  97.Асими Фадига), 50.Кристиян Димитров , 33.Хосе Кордоба, 6.Цунами , 8.Андриан Краев (к), 37.Дарлан (58  10.Aсен Митков), 17.Уелтън, 7.Роналдо , 9.Рикардиньо (83  11.Джавад Ел Джемили)
Резерви: 13.Николай Михайлов, 99.Иван Андонов, 10.Асен Митков, 11.Джавад Ел Джемили, 14.Илиян Стефанов, 16.Преслав Бачев, 20.Асен Чандъров, 21.Кристиян Йовов, 22.Патрик-Габриел Галчев, 97.Асими Фадига
Tреньор: Николай Костов

Франкфурт, "Дойче Банк Парк"
Съдия: Алард Линдхут (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР