Левски победи малтийския Хамрун Спартанс с 1:0 като гост в двубой от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Мачът започна с много добра възможност за Левски, но Уелтън не се възползва от пас на Бари. Минути по-късно отново Уелтън се озова в добра позиция, но стреля в тялото на вратаря.

Левски получи дузпа в десетата минута за задържане на Билал Бари, но Филип Кръстев удари гредата с удара си от бялата точка.

В следващите минути Левски бе по-активният тим на терена, но се отчете само с един неточен удар на Уелтън.

Домакините показаха зъби минути преди изтичането на половин час игра и първо Джони  за малко не се измъкна от "синята" отбрана, а при последвалия корнер Николай Михайлов трябваше да спасява вратата си от параболичен удар с глава.

Левски също бе близо го попадение с глава в 38-ата минута, но Цунами стреля встрани, засичайки топката от корнер.

Минута преди края на полувремето Хамрун можеше да поведе в резултата, но Николай Михайлов спаси удара на Роко Пърша.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна с по един опит на двата отбора, но без да се стигне до точен удар, а домакините започнаха да притискат "синята" отбрана.

Малтийците бяха съвсем близо до това да поведат в 59-ата минута, но силният удар на Джони бе спасен от Николай Михайлов.

Хамрун направи двойна смяна в 68-ата минута, а на терена срещу "сините" заигра братът на бившата звезда на ЦСКА Али Соу - Муса. В следващите минути напрежението се задържа пред вратата на Левски, а феновете на домакините не спираха да подкрепят тима си с песни по трибуните.

Десет минути преди края треньорът на Левски Станимир Стоилов освежи атаката и полузащитата с Илиян Стефанов, Марин Петков и Андриан Краев. Това увеличи острота в нападение за "сините" и доведе до резултат в последната минута на мача.

В нея пропусналият дузпа в началото на двубоя Филип Кръстев пое топката в наказателното поле и я прати в мрежата за крайното 1:0.

Реваншът е на 11 август (21:00 часа).  Ако отстрани малтийския си съперник, Левски ще срещне загубилия от битката АЕК (Ларнака) - Партизан (2:1 в първата среща).

ХАМРУН СПАРТАНС - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Филип Кръстев (90+5')

Най-важното от срещата по минути:

1' Начало на мача. Голяма жега в Малта.
1'  Страхотна възможност за Левски! Бари пресече и подаде към Уелтън, който отправи удар, но след рикошет кълбото излезе в корнер.
7'  Нов шанс за "сините"!  Уелтън изскочи сам срещу вратаря на Хамрун, но стреля в тялото му.
10.  Дузпа за Левски! Билал Бари бе задържан в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.
11'  ПРОПУСК на Филип Кръстев!!! Халфът прати вратаря в другия ъгъл, но топката срещна десния страничен стълб.
20' ​Удар към вратата на Хамрун! Уелтън получи добро подаване от Миланов и опита удар от границата на наказателното поле, но прати топката в аут.
25' Пауза за хидратация на двата отбора. Съдията спря мача и покани играчите към резервите скамейки.
28'  Първа добра атака на домакините в мача! Джони опита да надбяга защитник на Левски, но получи само корнер.
29'  Опасен удар с глава едва не прехвърли Николай Михайлов, но стражът направи крачка-две назад и отби топката над напречния стълб.
38' Чудесен удар на Цунами с глава след корнер, но встрани от рамката на вратата.
44'  Фаул за Хамрун, центриране на Роко Пърша, но Михайлов успя да избие.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
46' Шанс за Хамрун, но Кордоба се намеси и блокира чисто играч на домакините.
48' Роналдо опита удар към вратата на домакините, но твърде слаб и неточен.
59'  Страхотна възможност за Хамрун! Джони стреля от няколко метра, но Николай Михайлов спаси Левски.
65' Фаул за Левски пред вратата на Хамрун. Георги Миланов стреля, но стената.
68'  В игра за Хамрун се появява братът на бившата звезда на ЦСКА Али Соу - Муса.
70' Пауза за хидратация на терена. Играта е спряна.
72' Поредно напрежение пред вратата на Левски, но топката е избита в корнер.
78' Опит на Филип Кръстев, но се получи рикошет и топката излиза в корнер.
79'  Първа смяна за Левски! Излиза Роналдо, в игра Марин Петков.
79'  Още две смени за "сините"! Напускат Билал Бари и Георги Миланов, в игра Илиян Стефанов и Андриан Краев.
80' Марин Петков опита удар, но над вратата.
90+1' Отново Марин Петков в наказателното поле на Хамрун, но е блокиран от бранителите.
90+5'  ГООООЛ за Левски! Филип Кръстев получи топката в наказателното поле и с прецизен удар я прати в мрежата!
90+5' Край  на мача!

Хамрун (Mlt)ХАМРУН СПАРТАНС: 1. Хенри Бонело, 4. Стив Борг , 91. Емерсон, 27. Огнейн Бйеличич, 28. Хуан Корболан (88 30. Карл Микалеф) , 94. Раян Камензули, 12. Роко Пърша (81 7. Люк Монтебело) , 6. Матю Гуиламлер , 63. Джони (68  22. Муса Соу) , 10. Додо (81 3. Бруно Домингос), 9. Елвис Машике (68  35. Игор Неделкович)
Резерви: 13. Стийв Султана, Бьорн Бухагяр, 14. Родриго Калегари, 17. Винисиус Фрейтас, 20. Матео Феделе, , 33. Зерон Азопрди, 77. Матю Мифсуд
Треньор: Бранко Нишевич

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов – 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба  – 2. Жереми Петрис, 7. Георги Миланов (79  8. Андриан Краев), 30. Филип Кръстев , 6. Цунами – 18. Роналдо (79  88. Марин Петков), 19. Билал Бари (79 14. Илиян Стефанов) , 17. Уелтън
Резерви: 1. Пламен Андреев, 12. Йоан Загоров, 4. Нейтън Олдър, 10. Ивелин Попов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков,
Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Вили Делажод (Франция)
Стадион: "Та Кали", Атард
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия