АЕК (Ларнака) победи Партизан (Белград) с 2:1 в двубой от квалификациите на Лига Европа.

Реваншът е на 11 август, а загубилият отбор от сблъсъка ще срещне Левски в плейофа за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите, при условие, че "сините" се справят с малтийския Хамрун Спартанс.

Мачът в Ларнака започна отлично за сърбите, които поведоха в резултата с гол на Куинси Мениг в 18-ата минута след асистенция на Рикардо Жорже Гомеш.

Отговорът на АЕК не закъсня и домакините изравниха в 34-ата минута с попадение на Анхел Гарсия.

След час игра АЕК направи тройна смяна, като терена напусна кошмарът на Левски - Иван Тричковски, забил 4 гола на "сините" за успеха с 4:0 тория предварителен кръг на Лига Европа през 2019 година, но не успял да блесне тази вечер.

АЕК все пак успя да поведе с 2:1 в 70-ата минута, в която босненецът Хрвойе Миличевич се разписа след пас на Бруно Гама.

До края на мача нов гол на падна и Партизан се доближи до двубой с Левски в плейофите на Лигата на конференциите.