Ботев (Пловдив) отпадна безславно от третия по сила футболен турнир в Европа - Лигата на Конференциите, след като  загуби с 0:2 от Зрински (Мостар) като гост реванша от третия предварителен кръг.

В първия мач "канарчетата" победиха с 0:2, но надеждите да продължат към плейофите умряха за 2 минути към края на първото полувреме, когато получиха гол, а след това и техен футболист бе изгонен с директен червен картон.

Мачът в Босна и Херцеговина започва равностойно, като постепенно Ботев Пд опита по-сериозни атаки.

В 21-ата минута домакините стигнаха до страхотен шанс, след като Нардин Мулахусейнович засече с глава центриране от левия фланг. При удара той бе фаулиран от Ханс Кристиан Бернат и съдията Роб Хенеси отсъди дузпа.

Зад топката застана Франо Млинар, който стреля към долния десен ъгъл, но вратарят на Ботев Пд се хвърли и спаси удара от бялата точка в 22-ата минута!

В следващите минути натискът на домакините от Мостар продължи и се налагаше "жълто-черните" да се защитават. В 28-ата минута шут от пряк свободен удар на Антонио Иванчич бе спасен от Бернат.

Девет минути по-късно удар по диагонала на Мулахусейнович мина покрай вратата на Ботев. Централният нападател обаче, коригира мерника си в 39-ата минута, когато Керим Мемия центрира отдясно и той вкара с глава за 1:0!
Само две минути, след като получи гол, Ботев понесе нов много тежък удар, след като Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Мулахусейнович!

Ботев имаше страхотен шанс в добавеното време на първото полувреме, когато Кристиан Нвачукву проби в половината на Жрински Мостар и изведе Самуел Акере, но неговият удар бе спасен от Марко Марич. Секунди по-късно Акере получи прехвърлящо подаване и опита да стреля с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря на босненския тим.
Второто полувреме на стадион "Под Биелим Бриегом" започна с по-добра игра на домакините, които в 52-ата минута видяха как Бернат спасява удар на Мбинар.
В 71-ата минута, след центриране от корнер, Шунич се извиси и отправи удар с глава, но топката премина над напречната греда на вратата пазена от Ханс Кристиан Бернат.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Ботев  остави доста пространство вдясно на отбраната си. Оттам проби Марио Чуже, който нахлу към наказателното поле и сви топката за Томислав Киш, който бе оставен сам в наказателното поле и с удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ботев - 2:0.
Половин минута след началото на добавеното време на срещата Вини Трибуле заби топката в мрежата на босненците, но попадението му не бе зачетено заради засада.

ЗРИНСКИ (МОСТАР) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0

1:0 Мулахусейнович (39), 2:0 Киш (84)

По-интересното по минути

1 - Начало на мача.

6 - Принудителна смяна в състава на домакините. Йосип Чорлука е заменен ог Керим Мемия.

21 - Дузпа за Жрински! След центриране от левия фланг Нардин Мулахусейнович отправи удар с глава, Ханс Кристиан Бернат изби, нападателят на домакините опита добавка, но стражът на "канарчетата" го фаулира и съдията Роб Хенеси отсъди най-тежкото наказание във футбола.

22 - Бернат спасява дузпата! Франо Млинар се нагърби с изпълнението и стреля в долния десен ъгъл на вратата, но вратарят на "канарчетата" усети посоката и улови топката.

39 - ГОЛ ЗА ЗРИНСКИ! Керим Мемия центрира отдясно и Мулахусейнович вкара с глава за 1:0!

41 - Ботев понесе нов много тежък удар, след като Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Мулахусейнович!

45+2  "Канарчетата" организираха скоростна контраатака, Кристиан Нвачукву напредна и изведе Акере, който без забавяне отправи удар, но вратарят на Жрински се намеси отлично.

45+5 Край на първото полувреме

------------------------------

46 - Начало на втората част

52 - Удар на Млинар от фаул, Бернат спасява

71 - Шунич отправи удар с глава, но топката премина над напречната греда на вратата на Бернат.

84 - ВТОРИ ГОЛ ЗА ЗРИНСКИ! Марио Чуже нахлу към наказателното поле и сви топката за Томислав Киш, който бе оставен сам и с удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ботев

90+7 Край на мача.

HŠK Zrinjski Mostar ЗРИНСКИ: 35. Марко Марич, 6. Йосип Чорлука ( 6 - 50. Керим Мемия) , 4. Хървойе Баришич (к), 44. Тони Шунич, 91. Марио Тицинович, 8. Франо Млинар (62 - 10. Томислав Киш ) , 14. Иван Посавец ( 62 - 21. Игор Савич) , 20. Антонио Иванчич, 17. Матия Малекинушич ( 81 - 77. Бесарт Абдурахими) , 11. Нардин Мулахусейнович  , 25. Марио Чуже
Резерви: 18. Горан Карачич, 10. Томислав Киш, 12. Петар Мамич, 19. Тарик Рамич, 21. Игор Савич, 29. Антонио Пръскало, 30. Фран Топич, 50. Керим Мемия, 77. Бесарт Абдурахими, 81. Марко Козина, 96. Анес Рушевич, 97. Давид Чамбер
Треньор: Марио Иванкович

БОТЕВ (Пд): 1. Ханс Кристиан Бернат , 17. Николай Минков, 5. Йонас Там , 19. Антоан Конте , 38. Константинос Балоянис – 28. Янис Карабельов , 20. Антонио Перера , 7. Самуел Акере ( 46 - 4. Ехидже Укаки) , 10. Ивелин Попов (к) (79 - 99. Алекса Мараш) , 40. Кристиан Нвачукву (56 - 88. Ален Корошец) , 9. Мартин Секулич ( 46 - 27. Сирики Диабате)
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 15. Джеймс Ето’о, 16. Матиюс Ремейкис, 21. Никола Илиев, 27. Сирики Диабате, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле, 99. Алекса Мараш
Треньор: Душан Керкез

Мостар, Стадион "Под белия бряг"
Съдия: Роб Хенеси (Ирландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР