40 секунди! Точно толкова не стигнаха на ЦСКА 1948 да стигне до финален плейоф за влизане в групите на Лигата на конференциите. "Червените" отстъпиха с 0:4 след продължения на ПАФОС и общ резултат 2:5 отпадат от третия по сила европейски клубен турнир.

Първата атака беше за домакините. Капитанът на кипърците Жайро проби отляво, върна към границата на наказателното поле, където беше Пепе и той стреля, но ударът му беше неточен.

Във 4-ата минута "светлосините" се втурнаха в ново нападение. Жайро напредна и принуди Реян Даскалов да го фаулира в близост до наказателното поле, което му донесе и жълт картон. Официално предупреждение получи и Бирсент Карагарен за протести срещу главния съдия. При последвалия удар от пряк свободния удар Бруно нацели стената и "червените" успяха да изчистят топката далеч от своето поле.

180 секунди по-късно Неделки Пишчевич от българския отбор нанесе първия удар към вратата на съперника, но той беше много неточен.

В 37-ата минута Талис центрира от корнер и Бирсент Карагарен беше оставен непокрит от защитата на Пафос нанесе удар с глава, който срещна гредата на кипърската врата.

До края на полувремето ситуацията за ЦСКА 1948 се усложни, след като Стив Фуртадо оставя съотборниците си с намален състав за спорен втори жълт картон.

В последната атака за първото полувреме домакините бяха близо до гол, след като Жайро стреля с глава от близко разстояние, но Петър Маринов спаси.

Втората част започна с домакински натиск. Най-чистото положение до този момент дойде точно час след началото на двубоя. Тогава Жажа номер финтира защитник на българите и с хубав удар нацели гредата.

66-ата минута кипърците организираха нова атака. Тогава Андерсон стреля, но стража на ЦСКА 1948 показа страхотен рефлекс и отрази удара.

5 минути преди края на редовното време кипърците имаха сериозни претенции за дузпа, но те не бяха уважени от рефера.

40 секунди преди изтичането на седем минутното продължение натиска на кипърците даде резултат. Жажа остана сам срещу Маринов, който изби, но при добавката на Дерик Лукарсен се ориентира добре в суматохата и промуши топката в мрежата, с което Пафос поведе с 1:0, пращайки двубоя в продължения.

В първото домакините вдигнаха значително оборотите и за няколко минути убиха интригата.

Първо в 94-ата Жажа удвои за ПАФОС, а Андерсон 5 минути по-късно матира Маринов за трети път, правейки резултата 3:0.

Във второто продължение срещата се доигрваше, а кипърците спокойно си владееха темпото на терена, не позволявайки на футболистите на Валентин Илиев да стигнат до тяхното поле.

ПАФОС - ЦСКА 1948 4:0
1:0 Дерек Лукарсен (90'), 2:0 Жажа (93') 3:0 Андерсон, 4:0 Реян Даскалов-автогол (117')

Най-важното от мача по минути:

1' Начало на мача
37' Греда за ЦСКА 1948! След центриране от корнер Бирсент Карагарен се извиси над всички и стреля с глава, но гредата спаси кипърците.
45' Червен картон за ЦСКА 1948! Стив Фуртадо оставя "червените" с 10 човека след спорно нарушение.
45' Жайро беше най-близо до първи гол в мача. Капитанът на домакините стреля с глава от близо, но Петър Маринов спаси.
--------------------------------
46' Старт на втората част
51' Бруно центрира отдясно за ПАФОС, но Давид Голдар стреля неточно.
60' Греда за домакините! Жажа финтира защитник на българите и стреля по посока вратата на Маринов, но гредата спаси "червените".
66' Андерсон стреля опасно към българската врата, но стража на "червените" отрази опасността.
85' "Светло-сините" имаха сериозни претенции за дузпа, но съдията не ги уважи.
90' ГОЛ! ПАФОС поведе в резултата след многоходова атака. Жажа остана сам срещу Маринов, който изби, но при добавката на Дерик Лукарсен се ориентира добре в суматохата и промуши топката в мрежата, с което Пафос поведе с 1:0.
----------------------------
93' Жажа проби отляво, стреля към "червената" врата, но Маринов спаси удара му.
94' ГОЛ! Домакините правят пълен обрат, след като Жажа матира стража на ЦСКА 1948.
99' ГОЛ! Кипърците отбелязват трети гол във вратата на Маринов. Андерсон беше оставен на точката за изпълнение на дузпа сам, стреля и въпреки намесата на българина, топката влезе за трети път в мрежата.
107' Мариос Илиа нанесе много опасен удар, който обаче премина над вратата на Петър Маринов.
117' ГОЛ! Реян Даскалов опита да изчисти топката, но за съжаление се я заби в собствената си врата.